2024. 04 20.

EL–elődöntő: Fenerbahce – Benfica, Basel – Chelsea

2013.04.12 - 14:13

Kialakult az elődöntő mezőnye a labdarúgó Európa Ligában, a kontinentális szövetség pedig péntek délben kisorsolta a párosításokat.

A negyeddöntőben a három angol csapat közül csak a Chelsea maradt talpon, a Tottenham és a Newcastle United kiesett, előbbit a svájci FC Basel, utóbbit a portugál Benfica búcsúztatta.

A Tottenham tizenegyes párbajig jutott az FC Basellel, miután 2–2-re végződött a csütörtök esti svájci találkozó. Mivel az elmúlt héten Londonban is hasonló eredmény született, ezért a visszavágó hosszabbításba torkollott. A plusz 30 percben már nem született újabb gól, a tizenegyespárbajt pedig a hazaiak bírták jobban.

A negyedik csütörtöki meccsen a Fenerbahce a Lazio kiejtésével jutott be a legjobb négy közé.

A nyoni sorsolás után kiderült, hogy Fenerbahce – Benfica, Basel – Chelsea párharcra kerül sor az elődöntőben. Az első mérkőzéseket április 25-én rendezik, a visszavágókra egy héttel később kerül sor.

Európa Liga, negyeddöntő, visszavágó

FC Basel – Tottenham Hotspur 2–2 (tizenegyesekkel 4–1; gólszerző: Szala 27. perc, Dragovic 49., illetve Dempsey 23., 83.; kiállítva: Verthongen 90. perc – Tottenham; továbbjutott: az FC Basel, 4–4-es összesítéssel, tizenegyesekkel)

Rubin Kazany – Chelsea 3–2 (Marcano 51., Karadeniz 62., Natko 75. – 11-esből, illetve F. Torres 4., Moses 55.; tj.: a Chelsea, 5–4-es összesítéssel)

Lazio – Fenerbahce 1–1 (Lulic 60., illetve Erkin 73.; tj.: a Fenerbahce, 3–1-es összesítéssel)

Newcastle – Benfica 1–1 (P. D. Cissé 71., illetve Salvio 90+2.; tj.: a Benfica, 4–2-es összesítéssel).