5 °C
szórványos felhőzet

EL: Három csapat megnyugtató előnyben

2014.03.14 - 12:57

Elvileg a Valencia, az Olympique Lyon és a Benfica is eldöntötte a továbbjutás sorsát a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjének első mérkőzései után.

A spanyolok Bulgáriában, a sorozat meglepetéscsapatát, a Ludogrecet verték, bár a 27. perctől, majd` egy órán keresztül emberhátrányban játszottak Sey. Keita kiállítása után. A 80. percben a hazaiktól Juninho Quixadá is piros lapot kapott, így a mezőnyjátékosok számát illetően kiegyenlítődött az arány, azonban a Valencia akkor már 3-0 vezetett, ez is maradt a végeredmény.

Portóban közel 40 év elteltével, az UEFA-kupa 1974–1975-ös kiírását követően találkozott ismét az immár második számú európai kupasorozatban a Porto és a Napoli. Akkor mindkét összecsapást az olaszok nyerték, csütörtökön viszont a portugálok szeretzek minimális előnyt a nápolyi visszavágóra.

Lyonban már a 2. percben vezetést szerzett a másik meglepetéscsapat, a Viktoria Plzen, azonban a rákapcsoltak, és 4-1-re nyertek.

A Benfica szakította meg a Tottenham 2011 óta tartó hazai EL-veretlenségi sorozatát, és a kétgólos előny minden tekintetben kedvező helyzetbe hozta a portigálokat a liszaboni visszavágó előtt.

A sevillai rangadót a Betis „idegenben” nyerte meg, a torinoi olasz derbi döntetlennel ért véget.

Labdarúgó Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágó

Porto – Napoli 1–0 (Jackson Martínez 57. perc)

Basel – Salzburg 0–0

Ludogorec – Valencia 0–3 (Barragán 5., Cartabia 33., Senderos 59.)

Olympique Lyon – Viktoria Plzen 4–1 (Fofana 12., Lacazette 53., Mvuemba 61., Fofana 70., illetve Horava 2.)

Tottenham – Benfica 1–3 (Eriksen 64., illetve Rodrigo 30., Luisao 58., 84.)

Juventus – Fiorentina 1–1 (Vidal 3., illetve Gomez 79.)

FC Sevilla – Betis Sevilla 0–2 (Baptistao 15., Sevilla 77.)

AZ Alkmaar – Anzsi Mahacskala 1–0 (Jóhannsson 29. – 11-esből).