×
2024. 04 20.

Elbukta a finálét a Győr és a Zilah

2012.05.14 - 11:50

A Győr női kézilabdacsapata hetedik európai kupadöntőjét is elbukta, ugyanis 29–27-es hazai sikerét követően a vasárnapi visszavágón 27–25-re kikapott a Buducsnoszt Podgorica vendégeként, így idegenben szerzett több góllal a montenegrói együttes diadalmaskodott a Bajnokok Ligájában. A zöld–fehérek legeredményesebb játékosa a 29. születésnapját éppen vasárnap ünneplő Görbicz Anita volt 9 találattal, aki a mérkőzés végén a sorozat gólkirályának járó díjat kapta meg.

Az EHF Kupa fináléjában a Zilahi HC nem tudta ledolgozni az Oroszországban begyűjtött hat gólos hátrányt (24–30), sőt, a Gheorghe Tadici edző csapata a nagyváradi visszavágón is kikapott. Bár a 25. percben már néggyel is vezettek a szilágyságiak (10–6), a szünetig két gól maradt az előnyből (10–8), a végén pedig 20–21-re győzött a Lada Togliatti.

Bajnokok Ligája, döntő, visszavágó: Buducsnoszt Podgorica – Győri Audi ETO KC 27–25 (13–12). BL–győztes: a Buducsnoszt 54–54-es összesítéssel, idegenben szerzett több góllal.

EHF Kupa, döntő, visszavágó: Zilahi HC – Lada Togliatti 20–21 (10–8). Győztes: a Lada 51–44-es összesítéssel.