×
2024. 04 20.

Elfogytak a végére a magyar legények

2014.01.23 - 12:34

A magyar válogatott nyolcadik helyen zárt a dániai férfi kézilabda Európa–bajnokságon, mivel a középdöntő szerdai záró fordulójában 25–24-es vereséget szenvedett az osztrák csapattól.

A kedvtelenül játszó magyar legények tartani tudták a biztonságos 3–4 gólos előnyt, bár a „sógorok” egyszer, 5–5-re még kiegyenlítettek. Lékai hozott némi lendületet a magyar játékba, majd Putics látványos gólja után négy gólos előnnyel (13–9) mehetett pihenőre Mocsai Lajos szövetségi kapitány legénysége. A második félidőben viszont „az öltözőbe maradt a csapat”. Kihagyott helyzetek, elrontott büntetők, gyenge védekezés és fölösleges szabálytalanságok miatt járó kétperces kiállítások jellemezték a magyarok játékát, amit kíméletlenül kihasználtak az osztrákok és kiegyenlítettek (18–18), majd a vezetést is átvették. Az utolsó öt percnek egygólos osztrák vezetéssel vágtak neki a csapatok, de a magyar válogatott összeesett, s még az egyenlítésre sem maradt esélye.

I. csoport, 3. forduló

Ausztria – Magyarország 25–24 (9–13)

Spanyolország – Macedónia 33–22 (15–12)

Dánia – Izland 32–23 (17–13).

A csoport végeredménye: 1. Dánia 10 pont, 2. Spanyolország 8, 3. Izland 5, 4. Magyarország 3, 5. Macedónia 2 (117–143), 6. Ausztria 2 (129–140).