2024. 04 24.
Vidék

Elfújta a szél a tasnádi pontokat

2019.03.16 - 20:51

Szombat délután minden adott volt, hogy a Tasnádi Unirea megszerezze idei első pontjait: emberelőnyben játszott több mint egy félidőt, 2–0-ra is vezetett. Végül 3–2-re kikapott.

Most már tényleg nagy bajban van a Tasnádi Unirea: a megye egyetlen divíziós csapata egyre közeledik a kiesőhelyekhez, miután a Tordai Sticla Arieșul ajándékpontokkal távozhatott a szatmári üdülőtelepülésen játszott bajnokiról.

A 18. forduló tasnádi mérkőzését hatalmas széllökések közepette rendezték meg. Viszont a kora reggeli esőzés ellenére a pálya állapota kifogástalan volt. A tordai vendégek viszont kissé határozottabban kezdték a meccset, a tasnádiak az első öt percben az ellenfél kapujáig sem jutottak el. Közben túloldalt Răzvan Ititesc és Bogdan Varodi is veszélyeztettek. Következett az Unirea öt perce, de Székely Krisztinán és Angelo Cocian lövései kevéssel célt tévesztettek. Megélénkült a mérkőzés, és mindkét kapu előtt egyre többet volt a labda. A 29. percben Varodi hagyott ki hatalmas helyzetet: a Ioan Anișoreacon keresztül emelt labda a lécről a gólvonal elé pattant, az ismétlésre érkező tordai pedig fél méterről a kapu fölé vágta a labdát. Néhány perccel később Székely Krisztián került ziccerbe, a Rareș Pop kapus is elfektette, viszont a folytatásban a kapufát találta el.

A 38. percben előnybe került az Unirea: Sebastian Indreica a második sárga lap után ki lett állítva, a megítélt szabadrúgásból pedig a vezetést is megszerezték a tasádiak. Cocian bal oldali beadását kissé szerencsétlenül állította meg a hosszún Székely, de a labda szerencsésen éppen Varga Markusz elé került, aki 4 méterről vágta a labdát Pop alatt a kapuba (1–0).

Négy perccel később Alex Talpoș került ziccerbe és másolta volna le Székely korábbi helyzetét, csakhogy ő még az üres kapu előtt keresztbe lőtte el a labdát. Szünet előtt Cocian is ziccerből lőtt egyenesen Popba, viszont a fordulás után, szabadrúgából mesterien emelt 20 méterről a tordai kapu léce alá (2–0).

Két gólos előnyben az eredményjelzőn és egyemberes előnyben a pályán, a tasnádi játék 180 fokos fordulatot vett. A tordaiak vették át az irányítást, a 61. percben pedig Sebastian Salcău 20 méteres szabadrúgása szedte le a pókhálót Anișoreac kapujának vinklijéből (2–1). Ugyan jelzés értékű volt a vendégek találata, Cristian Popa edző kissé későn reagált. Lehozta a „botlábúként” mozgó Talpoșt, és Vincze Dáviddal a támadójáték is hatékonyabbnak tűnt: Cocian és Székely kerültek helyzetbe a pusztadaróci srác által kiharcolt labdákból. Viszont a védelmi sor gyengélkedett, és Salcău, Flaviu Chișu, illetve Alexandru Savu próbálkozásai egyre kongatták a vészharangot.

Cristi Popa vélhetően az edzői pályafutása eddigi legrosszabb döntését hozta, amikor a 83. percben lehozta a védelem bal oldaláról a 30 éves Raul Silaghit, és helyére a 17 éves Raul Zimant küldte fel. Hamar kiderült ugyanis, hogy ezzel tovább csökkentette a védelem erejét, aminek sajnos meg lett az eredménye: a 86. percben Salcău került lövési helyzetbe a 16-oson belül, és spiccel vágta a lasztit a hálóba (2–2), majd a ráadás második percében jobb oldalról Chișu – ott, ahol addig Silaghi védekezett – ballal rúgta ki Anișoreac kapuját (2–3).

Egy perccel később az oláhkékesi bíró, Răzvan Necrici véget vetett a meccsnek.

A közönség sorából a „Mondjon le!” rigmusok hangzottak, másfél éves divíziós történelme során először, közben Cristi Popa falfehéren ájult a padra, amiért a helyszínen levő mentők azonnal a kispadhoz hajtottak, hogy segítsenek a szakvezetőn. A 39 éves edző magához tért, és besétált a mentőautóba, hogy további kezelést kapjon. Viszont a következő napokban a csapatra is ráfér majd némi „kezelés”, ugyanis második hazai meccsét vesztette el a ráadás percekben, ráadásul most kétgólos előnyt, és emberelőnyt tapsolt el.

Az 5. csoport táblázatában a 10. helyre csúszott vissza az Unirea és már csak öt pont az előnye az első kiesőhelyen (13.) álló székelyudvarhelyiekkel szemben. Jövőhéten a 14. Marosvásárhely vendége lesz a tasnádi legénység.

Liga 3, 5. csoport, 18. forduló

Tasnádi Unirea – Tordai Sticla Arieșul 2–3 (1–0).

Gólszerzők: Varga (39. perc), Cocian (48.), illetve Salcău (61., 86.), Chișu (90+2.)

Unirea: Anișoreac – Bălău, Silaghi (Ziman, 83. perc), Varga, Palinceac, Cubaș, Tutuța, Călin Pop, Székely, Cocian, Talpoș (Vincze D., 67.). Vezetőedző: Cristian Popa.

Sticla: Rareș Pop – Chiș, Marcu, Indreica, Ionescu, Ititesc (Sava, 71. perc), Paleoca, Vitan (Cocoară, 46.), Salcău, Varodi (Chișu, 57.), Lemnaru (Selegean, 90+3.). Vezetőedző: Constantin Olariu.

Kiállítva: Indreica (38. perc) – Sticla.

AFK Csíkszereda – Szászrégeni Avântul 5–0

Szászmedgyesi Gaz Metan II – Unu Fotbal Gloria Beszterce 0–0

Kolozsvári CFR II – Dési Unirea 0–3

Olimpic Cetate Barcarozsnyó – Kolozsvári Sănătatea 1–1

AFC Szászhermány – Marosvásárhelyi SE 3–0

Fotbal Comuna Lénárdfalva – Nagybányai Minaur 4–0

Radnóti CS – AFC Székelyudvarhely 0–3