14 °C

Elhunyt Gyetvai László

2013.08.28 - 13:59

A Ferencváros hivatalos honlapján tudatta, hogy elhunyt Gyetvai László, a zöld–fehérek klublegendája, akinek a neve az évtizedek során összeforrott az FTC labdarúgócsapatával.

A korábbi kiváló focista 1918. december 11-én látta meg a napvilágot Zólyom városában, 15 évesen jelentkezett toborzóra a Fradihoz, ahol azonnal megfelelt. Az élvonalbeli együttesben 1937-ben mutatkozhatott be, vagyis abban az idényben, amikor az Üllői útiak a Lazio elleni kettős győzelemmel nyerték meg a Közép–Európai Kupát. Klasszisát jól mutatja, hogy a válogatottban olyan csapatba tudott beférni, amelyben többek között Toldi, Sárosi, Kubala vagy éppen Táncos kapott helyet. Gyetvai csak az FTC–ben játszott pályafutása során, amellyel háromszoros bajnok, háromszoros Magyar Kupa–győztes lett. A korábbi kiválóság 230 alkalommal lépett pályára a Fradiban, és 83 gólt szerzett. A válogatottban 17-szer szerepelt, 3-szor volt eredményes. Gyetvai László évek óta a legidősebb válogatott labdarúgó volt.

Fotó: ftcbaratikor.hu