×
2024. 04 24.

Elitligában marad az Oli

2016.04.27 - 15:51

Nehezen indult be a gépezet a tegnapi meccsen, végül bedarálták az aradiakat a Szatmárnémeti FC Olimpia 19 éven aluli legényei és ezzel megőrizték helyüket az ország legjobbjai között.

Elvégezte a „házi feladatát” a Szatmárnémeti FC Olimpia 19 éven aluliak labdarúgócsapata, és ezzel megőrizte a helyét a korosztályos élvonalnak számító Elitliga Nyugati Csoportjában.

Ioan „Lulu” Dragomir edző legényeinek egy pontot kellett itthon tartania a záró fordulóban, az Aradi UTA Bătrâna Doamnă elleni találkozón. Az elején viszont úgy tűnt, ez nem lesz egyszerű feladat, ugyanis egy védelmi hiba után Darius Covaci már a 2. percben vezetést szerzett (0–1).

A korai találat szerencsére felébresztette a szatmári legényeket és átvették az irányítást. Horea Bîgiu két ziccert is elpuskázott, végül egy vitatható ítélet után Tony Kanaloș 11-esből egyenlített (1–1). Továbbra is a „sárga-kékek” irányítottak, a 33. percben pedig egyértelmű szabálytalanság miatt ítélt újabb tizenegyest az Olimpia javára a nagybányai játékvezető, Adrian Șuta. Bîgiu góljával már a szatmáriak vezettek (2–1) és a játék képét tekintve sejthető volt, hogy ezt a meccset már nem veszítheti el Lulu csapata.

Fordulás után az aradiak beszorultak a saját térfelükre, a szatmári legények pedig kihasználták az első adódó helyzetet és növelték előnyüket: az 51. percben Thomas Goț jobb oldalról keresztbe passzolt, a középen, zavartalanul érkező Raul Ștef pedig 2 méterről nem hibázott (3–1). Tíz perccel később Claudiu Șoproni állította be a végeredményt: 16 méterről ballal küldött lapos labdát a kapura, a hálóőr, Sebastian Mara pedig nézőként kísérte végig, amint a laszti a hálóban áll meg (4–1). Innen már nem változott az eredmény. Andrei Toma egyszer még eltalálta a felső lécet, túloldalt pedig Adrian Toduț magabiztosan védett, amikor az aradiak végre elértek a kapu elé.

Az Olimpiának legalább egy pontra volt szüksége ebből a meccsből, hogy az első nyolcba maradjon, de az így szerzett három ponttal egy pozíciót még javított a végén a táblázatban, így a 6. lett az első elitligás idényben. A bajnokságnak ugyan vége, de folytatódik a szezon a Román Kupa küzdelmeivel, amelyen a két széria legjobb nyolc csapata vehet részt.

U19-es Elitliga, Nyugati Csoport, 22., utolsó forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Aradi UTA Bătrâna Doamnă 4–1 (Kanloș 19. perc – 11-esből, Bîgiu 34. – 11-esből, Ștef 51., Șoproni 61., illetve Covaci 2.).

Olimpia: Toduț – Pop, Opriș, Unlu, Șoproni, Ștef, Toma, Kanaloș, Bîgiu, Csorvási, Goț. Cserék: Robotin, Kovács, Kriszbau, Vonet, Hofer, Filimon. Edző: Ioan Dragomir.