2024. 05 02.
Zsigmond

Elődöntős a Győr, a Fradinak most sem sikerült

2019.04.14 - 13:27

A címvédő Győr kettős győzelemmel jutott tovább a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjéből, mivel a párharc szombati visszavágóján házigazdaként 33–21-re nyert a dán Odense ellen.

A magyar csapat immár 23 mérkőzésből álló veretlenségi sorozatnál tart a BL-ben, és 12. alkalommal jutott elődöntőbe a legrangosabb európai kupasorozatban.

A másik magyar csapat, a Ferencváros viszont kettős vereséggel búcsúzott, miután a párharc szombati visszavágóján 33–22-re kikapott az orosz Rosztov-Don otthonában. A Fradi az egymást követő negyedik évben esett ki kettős vereséggel a BL negyeddöntőjében.

Nem jutott be a legjobb négy közé a CSM Bukarest sem, a fővárosaik a hazai vereség után Franciaországban is kikaptak a favoritnak számító Metz HB együttestől.

Negyedikként a norvég Vipers Kristiansand jutott be a legjobb négy közé a montenegrói Buducnost Podgoricát ejtette ki.

A francia és a norvég együttes története során először jutott be az elődöntőbe a legrangosabb európai kupában. A május 11-én és 12-én sorra kerülő budapesti négyes döntő sorsolását kedden, 19 órától rendezik a magyar fővárosban.

Női Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó

Győri Audi ETO KC – Odense Handbold 33–21 (továbbjutott: a Győr kettős győzelemmel, 62–49-es összesítéssel)

Rosztov-Don – FTC-Rail Cargo Hungaria 33–22 (tj.: a Rosztov-Don kettős győzelemmel, 62–48-as összesítéssel)

Metz HB – CSM Bukarest 23–22 (tj.: a Metz kettős győzelemmel, 54–48-as összesítéssel)

Vipers Kristiansand – Buducnost Podgorica 25–18 (tj.: a Vipers kettős győzelemmel, 49–37-es összesítéssel).