Ervin
14 °C

Először a női sílövőknél 20/20-as arany

2018.02.15 - 15:50

Németország már 9 aranynál tart, Spanyolország 26 év után ismét téli olimpiai érmet szerzett, a gyorskorcsolyázóknál megtört a holland hegemónia, a férfi lesiklásban először született norvég győzelem. Ezt történt nagy vonalakban tegnap, Pjongcsangban.

Csütörtökön végre le tudták bonyolítani az eredetileg vasárnapra tervezett férfi lesiklást a Pjongcsangban zajló téli olimpián. A győzelmet a norvég Aksel Lund Svindal szerezte meg honfitársa, Kjetil Jansrud előtt.

Svindal az első norvég, aki olimpiát tudott nyerni lesiklásban, azonban szuperóriás-műlesiklásban (amelyet a tervek szerint pénteken rendeznek) a legutóbbi négy olimpián az északi ország valamelyik versenyzője diadalmaskodott.

Egy káprázatos kűr után az Aljona Savchenko, Bruno Massot kettős nyerte meg a műkorcsolyában a párosok aranyát. A németek világrekordot jelentő pontszámot értek el a csütörtöki szabadkorcsolyázás során. Savchenko álma végre beteljesült: a világ egyik legjobb versenyzője Vancouverben és Szocsiban is bronzérmes volt (akkor még Robin Szolkowyval), most végre az olimpiai dobogó tetejére állhat. A németek egyébként először szereztek aranyérmet műkorcsolyában Katarina Witt 1988-as győzelme óta.

Női óriás-műlesiklásban Mikaela Shiffrin nagyot repesztett, ezért az ő nyakába akasztottak a nap végén egy olimpiai aranyérmet.

A férfi hódeszka krossz nagydöntőjét a francia Pierre Vaultier nyerte meg, az ausztrál Jarryd Hughes és a spanyol Regino Hernández előtt. Spanyolország 26 év után először szerzett érmet téli olimpián.

A norvég Ragnhild Haga hatalmas fölénnyel nyerte meg a női 10 km-es sífutószámot. Honfitársnője, Marit Björgen a harmadik lett, ezzel megszerezte 12. olimpiai érmét, utolérve Björn Daehlie-t. A román színekben versenyző Lőrincz Tímea az 53., a magyar színekben induló Szőcs Emőke a 77. helyen végzett.

Laura Dahlmeier két olimpiai arany után begyűjt egy bronzérmet is, de a svéd Hanna Öberg (képünkön) lett a 15 km-es női sílövészet olimpiai bajnoka. Hibátlan lövészet, igen jó sífutás, ez kellett Anastasiya Kuzmina megelőzéséhez. Hanna Öberg 22 esztendős, egy éve ugyanebben a számban 55. helyezett volt a világbajnokságon, most a sportág nagyjai fölött áll a pjongcsangi dobogón. Hanna Öberg a női egyéni verseny történetében az első, aki hibátlan teljesítménnyel lett olimpiai bajnok. Ebben a versenyszámban a csíkszeredai Tófalvi Éva a 84. lett.

A férfiak 20 km-es biatlonversenyében a norvég Johannes Thingnes Bö diadalmaskodott.

A gyorskorcsolyázóknál megtört a holland hegemónia, miután a férfiak 10 000 méteres versenyszámát a kanadai Ted-Jan Bloemen nyerte új olimpiai csúccsal, a második Jorrit Bergsma, a harmadik pedig az olasz Nicola Tumolero.

A napot stílszerűen német arannyal zártuk: a szánkó váltó versenyszámát nyerték meg Kanada és Ausztria előtt.

A csütörtöki versenynap után Németország még mindig vezeti az éremtáblázatot 9 arannyal, 2 ezüsttel és 4 bronzzal. A további sorrend: Norvégia (6, 7, 4), Hollandia (5, 5, 2), Egyesült Államok (5, 1, 2), Kanada (4, 5, 4). 21 nemzet szerepel az éremtáblázatban.

Program

Február 16., péntek (7 arany)

02.05–05.00 Curling (férfiak, alapszakasz)

02.30–04.55 Szkeleton (férfiak, DÖNTŐ, Dorin Dumitru Velicu)

03.00– Alpesi sí (női műlesiklás, 1. futam, Hozmann Szonja, Maróty Mariann)

03.00–06.00 Hódeszka (női krossz, DÖNTŐ)

03.00–07.30 Műkorcsolya (férfiak, rövid program)

04.00–06.10 Alpesi sí (férfi szuper-G, DÖNTŐ, Kékesi Márton, Samsal Dalibor)

05.10–07.30 Jégkorong (férfiak, Egyesült Államok – Szlovákia)

06.15– Alpesi sí (női műlesiklás, 2. futam)

07.05–10.00 Curling (nők, alapszakasz)

08.00–09.45 Sífutás (férfi 15 km, szabad stílus, DÖNTŐ, Kónya Ádám, Alin Florin Cioancă, Paul Constantin Pepene)

09.40–12.00 Jégkorong (férfiak, Orosz csapat – Szlovénia)

13.00–14.10 Síakrobatika (női ugrás, DÖNTŐ)