2024. 04 19.
3 °C

Először nyert Dortmundban a Real Madrid

2017.09.27 - 04:41

A labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában a Real Madrid történelme során először tudott nyerni a Borussia Dortmund otthonában, míg a németeket két hete legyőző Tottenham szintén három góllal jutott három ponthoz idegenben.

A BL-címvédő mestere, Zinédine Zidane nagyszámú sérültje miatt a ritkán használt 4–4–2-es hadrendben küldte ki a legénységét. Gareth Bale és Cristiano Ronaldo volt a két csatár, és meg is szolgálták a bizalmat: előbbi az első félidőben lőtt egy gyönyörű kapásgólt, míg utóbbi a szünet után nem sokkal talált a kapuba, éppen a walesi beadásából (0–2). A portugál csatár a 400. realos tétmérkőzését stílszerűen góllal ünnepelte, a Bajnokok Ligájában ezzel már a 70. mérkőzésén talált be, ami rekord. Nem sokkal később Pierre-Emerick Aubameyangban szépíteni tudott, a hajrában Ronaldo újabb góllal jelentkezett be, és ezzel eldőlt a mérkőzés (1–3)

Az E-csoportban a Livepool ismét ikszelt, míg a Sevilla megszerezte első győzelmét a csoportkörben. A spanyolok ezzel át is vették a vezetést a szériában.

A magyar válogatott Gulácsi Péterrel felálló RB Leipzig idegenben 2–0-ra kikapott a Besiktastól, így a törökök őrzik száz százalékos mérlegüket a G jelű szériában, míg az elmúlt idénybeli elődöntős Monacot otthonában verte a Porto.

Az F-csoportban a Manchester City 2–0-ra legyőzte a Sahtar Donecket a Bajnokok Ligája F-csoportjának második fordulójában, míg a Napoli a Feyenoord 3–1-es felülmúlásával javította az ukránok elleni vereséget.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 2. forduló

E-csoport

Szpartak Moszkva – Liverpool 1–1 (Fernando 23. perc, illetve Coutinho 31.)

Sevilla – NK Maribor 3–0 (Ben Yedder 27., 38., 83. – a harmadikat 11-esből)

Az állás: 1. Sevilla 4 pont, 2. Liverpool 2 (3–3), 3. Szpartak 2 (2–2), 4. Maribor 1.

F-csoport

Napoli – Feyenoord 3–1 (Insigne 7. perc, Mertens 49., Callejón 70., illetve Amrabat 90+3.)

Manchester City – Sahtar Donyeck 2–0 (De Bruyne 48., Sterling 90.).

Az állás: 1. Manchester City 6 pont, 2. Napoli 3 (4–3), 3. Sahtar 3 (2–3), , 4. Feyenoord 0.

G-csoport

Besiktas – RB Leipzig 2–0 (Babel 11. perc, Talisca 43.)

Monaco – Porto 0–3 (Aboubakar 31., 69., Layún 89.).

Az állás: 1. Besiktas 6 pont, 2. Porto 3, 4. RB Leipzig 1 (1–3), 3. Monaco 1 (1–4).

H-csoport

Borussia Dortmund – Real Madrid 1–3 (Aubameyang 54. perc, illetve Bale 18., C. Ronaldo 50., 79.)

APOEL – Tottenham Hotspur 0–3 (Kane 39., 62., 67.).

Az állás: 1. Real és Tottenham (6–1) 6 pont, 3. Dortmund 0 (2–6), 4. APOEL 0 (0–6).

Fotó: Nemzeti Sport/AFP