×
2024. 04 25.

Először nyert Forma–1-es futamot Charles Leclerc

2019.09.01 - 18:12

A 22 éves Anthoine Hubert szombati halálesete árnyékolta be a Ferrari idei, illetve a monacói Charles Leclerc karrierje első futamgyőzelmét vasárnap, Belgiumban.

Az olasz istálló az egész hétvégén uralta a mezőnyt, szombaton is megszerezték az első két rajtkockát. Leclerc mellől Sebastian Vettel indult vasárnap, mögöttük pedig a Mercedes két pilótája Lewis Hamilton és Valtteri Bottas vágot neki a 44 körös futamnak. Ez maradt a sorrend a rajt után is, viszont fél kör után már be kellett küldeni a biztonsági autót, ugyanis Max Verstappen a falnak csapódott. Három kör után kezdődhetett a verseny, az élen viszont csak a kerékcserék után voltak változások. Vettel már 16. körben váltott közepes keverékre, míg csapattársa csak hat körrel később tett boxutcalátogatást. Ekkor vette át a vezetést a német pilóta, viszont a 27. körben átadta helyét monacói csapattársának, aki sokkal nagyobb tempóban haladt. Ráadásul jöttek az olaszok nyakára a Mercedeszek, Hamilton a 33. körben el is hagyta Vettelt, aki a következő körben visszacserélte a lágy gumikat. A brit címvédő Leclercet már nem tudta utolérni, az utolsó körre tudta másfél másodpercre megközelíteni, de ez kevés volt az előzéshez.

A Ferrari a tavalyi austini futam után ünnepelhetett ismét nagydíj-győzelmet, a monacói pedig 34 Forma–1-es futamot kellett fusson, hogy a dobogó legfelső fokára állhasson.

Ebből a győzelemből meríthet az olasz csapat a szeptember 8-i hazai versenyre, amikor a mezőny megérkezik Monzába.

A hétvége pechesei egyébként Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) és Lando Norris (McLaren) voltak, akik az utolsó körben voltak kénytelenek feladni a versenyt: az olasz a falnak csapódott, britnek pedig az 44. kör elején, amint áthaladt a célvonalon leállt az autó motorja. Mindketten pontszerző helyekről estek ki.