×
2024. 04 26.

Először nyert versenyt Rosberg

2012.04.17 - 13:09

Pályafutása első győzelmét könyvelhette el vasárnap, a Formula–1-es Kínai Nagydíjon Nico Rosberg, a Mercedes istálló német pilótája. A Mercedes 1955 óta először végzett az élen.

A Mercedesnél aggódtak a gumik gyors kopása miatt, de Rosbergnek az is belefért, hogy eggyel kevesebbszer álljon ki a boxba, mint a mögötte célba érő Jenson Button, Lewis Hamilton, Mark Webber trió. Michael Schumacher a kerékcserekor rosszul rögzített gumija miatt feladta a versenyt, amelyen Sebastian Vettel az 5., Fernando Alonso pedig a 9. lett.

A Mercedest igazából a szombaton megszerzett első rajtsor ellenére sem vették komolyan, mondván, a tavalyi és az eddigi idei futamokon látottak szerint a verseny közben úgyis lelassulnak kopott gumijaik miatt, és örülhetnek majd, ha Nico Rosberg vagy Michael Schumacher egyáltalán a dobogóra áll.

Ehhez képest Rosberg autóján az 56 körös futam alatt semmit sem lehetett tapasztalni a gumik gyors kopásából, sőt a Mercedes pilótája egyedüliként vitte sikerre a kétkiállásos stratégiát. Mögötte Jenson Button, Lewis Hamilton és Mark Webber is háromszor-háromszor állt ki a boxba. Mivel nagyon sűrű az idei mezőny, az élcsapatok pilótái nem tudnak az első kiállásuk után tiszta pályaszakaszra visszatérni, a forgalomban visszaesnek, ami megnehezíti a feladatukat, Sanghajban a hajráig roppant kiélezett csata folyt a 2. pozícióért és attól lefelé.

Egyedül Rosberg autózhatott tisztán, amiben saját bevallása szerint a felhős idő és az aszfalt viszonylag alacsony hőmérséklete is szerepet játszott. A Mercedes végül azért nem örülhetett felhőtlenül, mert Michael Schumacher első kerékcseréjekor a másik Mercedesre rosszul rögzítették a jobb első kereket, amiért a veterán német feladta a futamot. Schumi akkor a 3. helyen állt, de ha Rosberg stratégiáját követte volna, a kettős győzelem is meglehetett volna a Mercedesnek.

A 2. helyért hatalmas csata folyt a középmezőnyből kétkiállásos stratégiájának köszönhetően előre ugrók és a háromszor kiállók között, 15 körrel a leintés előtt a 2. és a 10. helyezett 5 másodpercen belül volt.

Kimi Räikkönen, aki háromkiállásos taktikáját menet közben módosította két kiállásra, sokáig a 2. helyen haladt, de miután hirtelen elkoptak a gumijai, egy kör alatt visszaesett a 10. helyre, majd még hátrébb.

Sebastian Vettel sem tudta maga mögött tartani a háromszor kiállókat, Button, Hamilton, majd Webber is megelőzte, így az 5. lett, ami még mindig nagy előrelépés a 11. rajtpozícióhoz képest.

Romain Grosjean pályafutása első pontjait ünnepelhette meg, a Williams kettős pontszerzéssel zárta a futamot, amely után Lewis Hamilton áll a vb-pontverseny első helyén.

Formula–1, Kínai Nagydíj

Végeredmény: 1. Rosberg, 2. Button, 3. Hamilton, 4. Webber, 5. Vettel, 6. Grosjean, 7. Senna, 8. Maldonado, 9. Alonso, 10. Kobajasi.

Az összetett pontverseny állása, pilóták: 1. Hamilton 45, 2. Button 43, 3. Alonso 37, 4. Webber 36, 5. Vettel 28, 6. Rosberg 25, 7. Pérez 22, 8. Raikkönen 16, 9. Senna 14, 10. Kobajasi 9. Konstruktőrök: 1. McLaren-Mercedes 88, 2. Red Bull-Renault 64, 3. Ferrari 37, 4. Sauber-Ferrari 31, 5. Mercedes 26, 6. Lotus-Renault 24, 7. Williams-Renault 18, 8. Force India-Mercedes 9, 9. Toro Rosso-Ferrari 6.