Élre állt a B-csoportban Pusztadaróc
Utoljára módositva: 2019-09-26 11:56:48

Sima győzelmet aratott a Pusztadaróci Recolta az Erdődi Cetate elleni bajnoki mérkőzésen, amit a labdarúgó Liga 4 B-csoportjának a 4. fordulójában kellett volna rendezzenek.

Cosmin Iuhas edző legényei Virág Szilárd két góljával, továbbá Mester Sándor, Pintye Norbert és Adriano Mândruți találataival már a szünetben 5–0-ra vezettek. Fordulás után Nagy Norbert, Pintye Norbert és Sebestyén Roland találatai, illetve Costel Taloș szépítő gólja állította be a 8–1-es végeredményt.

Így a Pálfalvi Unirea csak három napig élvezhette a csoportelsőséget, mivel a mostani sikerrel a daróciak vették át a vezetést a széria táblázatában. Pontszámban (12) egyenlő a két együttes, azonban a Recoltának 28–3, míg az Unireának 15–5 a gólkülönbsége, így értelemszerűen a Pusztadaróc foglalhatja el az első pozíciót. A Reki azonban hétvégén rangadót játszik, hiszen a Tasnádi Unirea érkezik vendégként. Mint ismeretes, a tasnádiak az elmúlt két idényt a Liga 3-ban töltötték, a 2018–2019-es szezonban viszont búcsúztak a divíziós bajnokságtól, és új felállásban kezdték augusztus végén a Liga 4-es idényt. Marius Bălău edzőjátékos legénysége jól teljesít a negyedik vonalban is, eddig három győzelmet jegyzett, és csupán az Óvári Someșul rabolt pontot tőlük, illetve a Pálfalvi Unirea otthonában szenvedett vereséget. Ezzel a széria 3. helyén áll 10 ponttal.