Csongor
1USD = 4.68 RON

Élre küldte a szerbeket a brazil-svájci iksz

2018.06.18 - 03:09

Az E-csoport első fordulójában csak Szerbia tudott nyerni, így a délnyugati szomszédjaink vezeti a világbajnoki szériát az első két meccs után.

Mint arról beszámoltunk, Szerbia Costa Rica együttesét verte. Vasárnap este Brazília – Svájc összecsapást rendeztek Rosztovban, ahol a dél-amerikai ötszörös világbajnok akkora lendülettel kezdett, hogy félő volt, hogy Svájc egy méretes zakóval fog zárni. A végső sikerre is esélyes brazilok sorra dolgozták ki a veszélyes helyzeteket, Svájc pedig támadásban nagyon keveset mutatott. A nyomásnak meg lett az eredménye, hiszen az első félidő derekán vezetést szereztek a dél-amerikaiak: Marcelo gyengére sikerült bal oldali beadását röviden tisztáztak a svájci védők, a labda a 16-os bal sarka előtt érkező Coutinhóhoz pattant, aki egy rövidet tolt rajta, majd jobbal gyönyörűen a jobb felső sarokba lőtt (1–0). Ezután viszont visszavett a tempóból Brazília, a második félidőbe pedig Svájc ki is egyenlítette a játékot. Igazán veszélyes helyzethez viszont alig jutott, sőt, az egyenlítő találatig Alissonnak nem sok dolga akadt: az 50. percben Shaqiri a szögletről élesen az ötös közepére lőtte be a labdát, ahol a Mirandát magától eltartó Zuber tisztán fejelt a kapu közepébe, a léc alá (1–1).

A brazil csapatot érezhetően váratlanul érte a kapott gól, néhány percig némileg zavartan játszott, ám később rendezte a sorait és ismét átvette az irányítást. A hajrára már nyomasztó volt a brazil-fölény, de Svájc kivédekezte a hátra levő időt, így értékes pontot szerzett az első fordulóban.

Brazília a legutóbbi kilenc vb-n egyaránt győzelemmel kezdett, most azonban botlott.

Ebben a szériában pénteken Szentpéterváron Brazília – Costa Rica, Kalinyingrádban pedig Szerbia – Svájc találkozókat rendeznek.