2024. 04 19.
6 °C

Első helyen a magyar bajnokságban

2016.07.04 - 15:20

Egy fordulóval a bajnoki idényzárás előtt a szatmárnémeti Gyenes Mani vezeti a magyarországi nemzetközi enduro-bajnokságot. Jövőhéten rajthoz áll Nagyszebenben a 13. Red Bull Romaniacson.

Átvette a vezetést Magyarország nemzetközi enduro-bajnokságának összetett táblázatában Románia legjobb motorkerékpár-versenyzője, a szatmárnémeti Gyenes „Mani” Emánuel, miután a hétvégi Mecsek Kupán, Pécsett, az első helyen zárt az első osztály megmérettetésén.

Ez volt a bajnokság utolsó előtti fordulója, amely remekül alakult az Autonet Motorcycle Team motorosának. A 30 kilométeres pályán szombaton és vasárnap is az élen zárt, igen nagy fölénnyel verve a mezőnyt. A legfőbb rivális, a szlovák Bohuslav Radek ezúttal sem tudta verni Manit, míg az eddigi éllovas, Holló Bence nem zárt dobogós helyen, így a szatmári motoros az első a tabellán.

„Jó volt a verseny, de szombaton nagyon meleg volt, ami alaposan megnehezítette a dolgunkat. Hosszú volt a versenytáv is, hiszen a 30 kilométeres pályán 5 kört kellett teljesíteni. De szerencsére hibátlanul mentem, nem voltak gondjaim” — értékelt röviden Mani.

A bajnokság szeptember elején, a szlovákiai futamon fog eldőlni. Maninak az első háromban kell zárnia, hogy megőrizze első helyét. Addig még lesz két hazai versenye, majd néhány hét szabadsága, így kellően fel tud majd készülni az idényzáróra.

Jövőhét kedden Nagyszebenben megkezdődik a 13. Red Bull Romaniacs, amelyről nem hiányozhat Mani. Az ötnapos versenyen a szatmári versenyző 110-es rajtszámmal a silver kategóriában áll majd rajthoz és a tisztes helytállás a cél. „A tavalyi verseny óta nem voltam hard enduron, nem is edzek erre, ezért kicsit nehéz lesz. De szeretek ide járni, mert remek a hangulat, sok ember gyűl össze, jó a marketingje” — mondta Mani, aki ezt követően, a hónap végén az enduro szakág hazai bajnokságának soron következő futamán is versenyezni fog.