5 °C
erős felhőzet

Első körben búcsúzott a Luceafărul

2017.08.09 - 21:19

Két felkészületlen csapat mérkőzött meg szerda késő délután Decebalon, a labdarúgó Román Kupa országos selejtezőjének az első fordulójában, ezért egy-egy villanás döntötte el a mérkőzést és továbbjutást.

Ezúttal a Bihar megyei ellenfél, a Bihardiószegi SK bizonyult jobbnak, és a második félidőben szerzett két találattal nyert, így továbbjutott a sorozat második fordulójába, ahol vélhetően a harmadosztályból kiesett Fugyivásárhelyi SK lesz az ellenfele.

A mérkőzés alacsony színvonalú volt, ami kissé meglepő a decebaliak részéről, hiszen az elmúlt idény végén szép játékkal rukkolt elő a Luceafărul. A nyári szünet viszont elvágta a lendületet, és a keretben is történtek kisebb változások. A szünetben edzések sem voltak, az új idényre való felkészülést pedig egy héttel ezelőtt kezdte meg a csapat. Mindez észlelhető volt a tempón is, hiszen a csapatok alig jutottak el az ellenfél kapujáig, de amikor ott voltak, akkor erőtlenek vagy pontatlanok voltak a kapura lövések.

Az első félidőben Bob Eduárd, túloldalt pedig Bogdan Praja hagyták ki a legnagyobb helyzeteket, de mindketten hatalmasat hibáztak ziccerből. A Luceafărul játékosának már nem volt alkalma korrigálni hibáját, ugyanis a Decebal új edzője, Estinca András lecserélte. Praja viszont második próbálkozásra nem hibázott: a 68. percben a bihari játékos elé került a felső lécről lepattanó labda, aki még tolt egyet a lasztin, majd 20 méterről kilőtte Adrian Toduț kapujának jobb alsó sarkát (0–1).

A bihardiószegiek vezető találata előtt egyébként a decebaliak Daniel Godje és Ciprian Cireap révén ziccereket hagytak ki, habár az is igaz, hogy az ellenfél a második félidő első percében is vezetést szerezhetett volna, hiszen Iosif Seres távoli lövése csak centikkel tévesztette el a célt.

A gól után viszont leült a mérkőzés. A Luceafărul meddő mezőnyfölénye és erőtlen támadásai eredménytelenek voltak, a 85. percben pedig a csereként beállt Andrei Iacob eldöntötte a továbbjutást: egy bal oldali szögletből középre ívelt labdát fejelt a kapuba (0–2).

A Decebal kiesett, de talán nem sajnálkozik annyira a legénység, hiszen továbbjutás esetén, augusztus 20–27. között három mérkőzést kellett volna játszanak – ami egy amatőr csapatnak megterhelő: 20-án megyei Szuperkupát rendeznek, augusztus 23-án rendezik a Román Kupa második fordulóját, 26–27-én pedig kezdődik a megyei bajnokság.

Szatmár megye viszont nem marad csapat nélkül a kupasorozat következő körében, ugyanis két hét múlva szerdán, augusztus 23-án a Liga 3-tól búcsúzó Pusztadaróci Recolta lép majd pályára: Vélhetően egy Máramaros megyei együttes vendége lesz Ritli Zoltán edző legénysége.