5 °C
borús égbolt

Emberelőnybe verte a Loki a Cliftonville-t és továbbjutott

2014.07.23 - 08:07

A gól nélküli első mérkőzés után a Debreceni VSC–Teva kedden 2–0-ra legyőzte hazai pályán az északír Cliftonville együttesét, így továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőkörének második fordulójából.

A magyar bajnok a mérkőzés első három percében három helyzetet dolgozott és hagyott ki, majd a kilencedik percben Volas ziccerben a kapufára fejelt. A második játékrészt elején aztán emberelőnybe kerültek a hajdúságiak, miután a védők között szépen kiugró Volast a 16-os előtt lerántották. A szabadrúgásból azonnal vezetést szerzett a Debrecen, mely ezt követően kényelmesen futballozva is uralta a meccset, s végül 2–0-ás sikerrel lépett a következő fordulóba.

„A forgatókönyv ugyanaz volt, főleg a második félidőben, mint a kinti mérkőzésen, annyi különbséggel, hogy az északíreknek ezúttal nem volt helyzetük, nem nagyon jutottak el a kapunkig. Végig mi uraltuk a játékot, támadásokat vezettünk folyamatosan, és bár a befejezésekbe csúszott hiba, végül kettőt sikerült belőnünk. Örülünk a továbbjutásnak, nagyon fontos volt, hogy továbbjussunk ebből a párharcból” – nyilatkozta a találkozó végén Kondás Elemér, a Loki vezetőedzője.

A selejtező harmadik körében, a hónap végén a magyar bajnok a fehérorosz BATE Boriszovval csap majd össze.

Bajnokok Ligája–selejtező, 2. forduló, visszavágó

Debreceni VSC–Teva – Cliftonville 2–0 (Mihelic 55. perc, Sidibe 79.; piros lap: McGovern 54. perc – Cliftonville). Továbbjutott: a Debrecen, 2-0–ás összesítéssel.