Emma
12 °C

Emberelőnyben ikszelt odahaza az Arsenal, előnyben a Marseille

2018.04.27 - 02:51

A labdarúgó Európa Liga elődöntőjében az Arsenal hiába játszott 80 percig emberelőnyben az Atlético Madrid ellen, hiába szerezte meg a vezetést Alexandre Lacazette találatával, nyerni nem tudott – a spanyol csapat egyetlen értékelhető második félidei támadását Antoine Griezmann gólra váltotta, így a végeredmény 1–1.

A mérkőzés negatív hőse Sime Vrsaljko volt, aki a 2. percben kapott egy sárga lapot, majd a 10. percben egy csúnya odataposásért még egyet, ezzel minden idők leghamarabb két sárgával zuhanyozni küldött játékosa lett az EL-ben. Az egyébként is magas alapjáraton pörgő Diego Simeone majd’ felrobbant az ítélet miatt, és percekig folyamatosan reklamált. Egyvalamit elért az edző: a francia játékvezető, Clémet Turpin felküldte az Emirates Stadion lelátójára.

Nem lett volna meglepetés, ha jobbhátvédje és vezetőedzője elvesztése után „megborul” az Atlético, s azt a madridiak is alighanem csak találgatják, hogyan nem kaptak gólt az első 25 percben, mivel sorra jöttek az Arsenal-helyzetek. A félidő második felére viszont stabilizálódott az Atléti védelme, sőt, igen veszélyes kontrákat is vezetett.

Fordulás után az Arsenal egyre szorosabbra húzta a srófot, néha percekig teljesen a kapuja elé szorította az Atléticót. Ennek a nyomásnak végül a 61. percben meg is lett az eredménye: Antoine Griezmann hibázott a saját tizenhatosa előtt, egy kényszerítő után Jack Wilshere a bal szélről középre ívelt, Alexandre Lacazette pedig az ötösön mindenkit túlugorva bólintott, majd mehetett ünnepelni (1–0).

Az Arsenal a gól után sem engedett ki, így is a levegőben lógott a londoniak második találata. Viszont nem így lett, és erről Laurent Koscielny és Antoine Griezmann gondoskodott: a 82. percben egy hosszan felrúgott labdánál előbbi óriásit hibázott az Arsenal játékosa, a spanyolok francia gólvágója elsőre még Ospinába lőtt, másodszorra viszont a hálóba (1–1).

Az Arsenal megnyomta a pánikgombot, ám nem tudott újabb gólt szerezni. Maradt az 1–1, az Atlético Madrid óriásit küzdve döntetlenre mentette a mérkőzést. Jövőhéten, az idegenben a 2018-as év során folyamatosan gyengélkedő Arsenalnak borzasztó nehéz dolga lesz Madridban.

A nap másik mérkőzésén az Olympique Marseille kétgólos előnyre tett szert odahaza a Salzburg ellen. A francia alakulat negyedóra után meg is szerezte a vezetést, köszönhetően egy pontos Dimitri Payet-beadásnak, illetve Florian Thauvin fejesének – és bal kezének…

Mutatja azonban a Salzburg erejét, hogy két helyzettel válaszolt, majd olyannyira egyenlő féllé nőtt, hogy a szünetig nem is láttunk már OM-es gólszerzési lehetőséget.

Szerencsés volt a Marseille ezen a mérkőzésen, ugyanis a fordulást követően Maxime Lopez a 16-oson belül büntetlenül lökhette fel Stefan Lainert, aztán a lesérült Lucas Ocampos helyére beálló Clinton N”Jie a pályára lépése után szinte azonnal lőtt egy szép gólt – természetesen Payet passzából.

A hajrát egy salzburgi kapufa vezette fel de már nem született újabb találat: az első mérkőzésen látottak alapján nem ihat előre a döntőre az Olympique Marseille.