×
2024. 04 25.
Csütörtök
Márk
8 °C
borús égbolt
1EUR = 4.98 RON
1USD = 4.66 RON
100HUF = 1.26 RON
Szatmárnémeti

Empátiát fejlesztő képzés a Scheffler-központban

2018.11.15 - 11:04
Megosztás:
Empátiát fejlesztő képzés a Scheffler-központban

Négy ország szakembereinek — akik javarészt sajátos nevelési igényű gyerekekkel foglalkoznak — tartottak képzést a Boldog Scheffler János Központban. Az egyhetes tanfolyam egy Erasmus+-projekt révén valósult meg, és az empátia fejlesztésére szolgált.

A szatmárnémeti Boldog Scheffler János Központ szakembereinek célja, hogy a régióban élő gyerekek egészséges fejlődésének és hatékony fejlesztésének a segítői legyenek, s ez a szakmai kihívás csakis a folyamatos fejlődéssel valósítható meg, ezt segítik elő a rendszeres továbbképzések, valamint más, szakmabeliekkel folytatott közös tréningek és a szoros kapcsolattartás.

A Scheffler-központ további öt szervezettel közösen, az Európai Bizottság társfinanszírozásával, stratégiai partnerségben az Erasmus+ felhívására 2017-ben nyert pályázatot különféle képzések megvalósítására. A hat szervezet között van két izlandi óvoda, a szlovákiai Rata Alapítvány, Magyarországról a BHRG Alapítvány mint szakmai koordinátor, a Natura Hungarica ifjúságsegítő alapítvány pedig projektmenedzserként járult hozzá a Bio-Trio képzéssorozat sikeréhez.

A Boldog Scheffler János Központ adott otthont az elmúlt héten a második képzésnek, amely az empátia fejlesztésére fókuszált. A tréningen részt vevő szakemberek javarészt sajátos nevelési igényű gyerekekkel foglalkoznak, így nap mint nap erős kommunikációs kihívásokkal szembesülnek, ami sokszor lelkileg is megterhelő tud lenni. Ahhoz, hogy komoly fejlődést tudjanak felmutatni, szükségszerű, hogy rendszeresen korszerű képzéseken vegyenek részt, számolt be a részletekről Kárpáti Rita, a Bio-Trio képzéssorozat projektmenedzsere.

„Az első tréningnek, amelyet Szlovákiában tartottunk, az volt a célja, hogy javítsuk a szülők és a szakemberek közötti kommunikációt, míg a mostani az empátiára fókuszált. Nagyon jól sikerültek a szakmai programok a Boldog Scheffler János Központban, hiszen a trénerünk, Pásztor Sára fogyatékosjogi aktivista, kognitív idegtudományi kutató, gyógypedagógus nagyon ügyesen párosította a módszereket, és jól kezelte a különböző kultúrák sokszínűségét. Az egyhetes képzés angol nyelven folyt, ami minden résztvevőnek kihívást jelentett, és nagyon értékes tudással gazdagodtunk” — fogalmazott a projektmenedzser.

A képzéssorozat alkalmával elkészült egy kiadvány vázlata is, amely a szülőknek segít majd abban, hogy felismerjék az előjeleket, ha a gyermekük eltérő fejlődést mutat bizonyos részterületeken. A 24 oldalas kis könyvecske jövőre jelenik majd meg öt nyelven, s egyben babakönyv is lesz, amelybe a szülők feljegyezhetik a gyerek életszakaszaihoz köthető fontos eseményeket.