borús égbolt
1USD = 4.66 RON

Ennyi volt, KÖSZÖNJÜK, SZÉP VOLT FIÚK!

2016.06.27 - 07:52

Véget ért a magyar labdarúgó-válogatott idei Európa-bajnoki szereplése, de fiúk jó benyomást hagytak maguk mögött, hiszen csoportelsőként, Portugáliát és Ausztriát is maguk mögé utasítva jutottak a torna legjobb tizenhat csapata közé.

A magyar labdarúgó-válogatott élvezetes, sokáig nyílt mérkőzésen 4–0-s vereséget szenvedett Belgiumtól a franciaországi Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében, Toulouse-ban.

A magyarokat egyébként már az elején, amikor még meg sem kezdődött a meccs, máris nagy veszteség érte, ugyanis Kleinheisler László a bemelegítés közben megsérült, Pintér Ádám került helyette a kezdőbe.

A találkozón a magyarok természetesen nem estek neki az ellenfélnek, de bunkerfutballt sem játszottak, aminek viszont az lett a következménye, hogy a gyors és technikás belgák viszonylag könnyen Király tizenhatosa elé értek. Az első találat mégis egy rögzített helyzetből jött: Kevin De Bruyne szabadrúgásból ívelt a kapu elé, Romelu Lukaku és Toby Alderweireld is teljesen üresen érkezett a labdára, amelyet utóbbi fejelt be (0–1).

A kapott gól után kissé megzavaródott a magyar védelem, de a támadásban többször is sikerült veszélyeztetni a belga kaput, azonban Thibaut Courtois-nak az első félidőben nagyot nem kellett védenie. Nem úgy Király Gábornak, aki csak a szünetig hétszer hárított – többször, mint bármelyik csoportmeccsen. A második félidő is egy Eden Hazard-lövéssel és Király-bravúrral kezdődött. Végre magukhoz tértek Bernd Storck szövetségi kapitány legényei, akik bátor, lendületes játékot mutattunk be, többet birtokolták a labdát, amelyet a belgák sokszor arra rúgtak ki, amerre álltak. Ez nem tetszett Marc Wilmotsnak, csapata gyorsan össze is kapta magát. Így nyílt lett a mérkőzés, hiszen nem volt hiány helyzetekből. Elmondható, hogy néhány esetben a belgák mellé állt Fortuna istennő, hiszen csak a szerencsén múlt, hogy a magyar csapat nem tudott egyenlíteni. A kihagyott helyzetek pedig megbosszulják magukat... Szűk negyedórával a vége előtt, három perc alatt eldőlt a mérkőzés. Előbb Hazard rúgatott gólt a csereként beálló Michy Batshuayival (0–2), majd villámgyors kontratámadás végén szép góllal tette fel a koronát a teljesítményére (0–3), de ez sem volt elég nekik, a ráadás első percében Yannick Ferreira Carrasco megszerezte a negyedik belga találatot is (0–4).

Érvényesült tehát a papírforma, Belgium jutott be a negyeddöntőbe, azonban a magyar válogatott újra bizonyította, hogy nem véletlenül jutott ki az Eb-re, az egyik nagy esélyessel szemben is élvezetes és sokáig nyílt mérkőzést játszott.

„Végig küzdöttünk, így gratulálok a csapatomnak. Tovább akarunk menni ezen az úton” — mondta Storck, aki az ellenfélről úgy vélekedett, hogy a csapat minden játékosa világklasszis. Emiatt különösen fontosnak tartotta, hogy a második félidőre javult a magyar csapat játéka, amellyel esélye is volt az egyenlítésre.

Kollégája, Marc Wilmots elégedetten és boldogan nyilatkozott. Azt nevezte a meccs kulcsának, hogy játékosainak sikerült gyorsan és pontosan járatnia a labdát, amivel a magyar védelem mögé tudtak kerülni. Ami nem tetszett neki, hogy szerinte csapata az első félidőben eldönthette volna a továbbjutást, ám a kihagyott helyzetek miatt ez nem sikerült.

Király Gábor nem kívánt arról beszélni, hogy mi lesz a jövőjük a nemzeti együttesnél: „Majd meglátjuk” — válaszolta a kapus, aki eddig 107-szer öltötte magára a címeres mezt, ezzel pedig magyar rekorder, ugyanakkor 40 évesen és 86 naposan minden idők legidősebb játékosa, aki pályára lépett Eb-meccsen. „Szép Eb volt. Erre mindenki emlékezni fog, de az élet megy tovább. Erre építeni kell és lehet is, ezt bebizonyította a csapat. Az egész sorozatot kell nézni, amiből tanulni kell, mind a pozitívumokból, mind a negatívumokból. Meg kell becsülni, amit elértünk, mert ez egy új alap a magyar labdarúgás számára” — értékelt a hálóőr.

„Egyetlen élményt nem tudok kiemelni, mert az egész Eb tele volt vele” — mondta a 37 esztendős Gera Zoltán, aki a magyar csapat mind a négy találkozóján kezdő volt, illetve a portugálok elleni utolsó csoportmeccsen csodálatos gólt lőtt az első félidőben.

„Bebizonyítottuk, hogy van csapatunk, amire lehet építeni” — jelentette ki Lovrencsics Gergő.

Belgium a folytatásban július elsején Wales csapatával találkozik a lille-i negyeddöntőben.

Érdekes egyébként, hogy 44 évvel ezelőtt szintén a belgákkal játszották az utolsó Eb-meccsüket a magyar legények, akkor a kisdöntőben nyert az ellenfél. Reméljük, hogy most nem egy újabb évtizedes szünet következik...

Nyolcaddöntő

Magyarország – Belgium 0–4 (0–1)

gólszerzők: Alderweireld (10. perc), Batshuayi (78.), Hazard (80.), Carrasco (90+1.).