×
2024. 03 29.

Éppen, hogy továbbjutott a Bayern, Beckenbauer kiakadt

2013.03.14 - 10:42

Spanyol, német, olasz, francia és török csapatok várják a labdarúgó Bajnokok Ligája pénteki sorsolását. 17 év után először történt meg, hogy a kupasorozat legjobb nyolc csapata között nincs angol együttes.

Mégsem volt „formalitás” a Bayern Münchennek az Arsenal elleni hazai mérkőzése, a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének a visszavágóján. A bajorok az utolsó pillanatig izgulni kellett, bár az első meccsen 3–1-re győztek Angliában. Arsene Wenger vezetőedző tanítványai ugyanis Girund korai találatával vezetést szereztek az Allianz Arénában, majd a 86. percben Koscielny is betalált. A Bayern ezután „eldugta” a labdát, így a vendégeknek esélyt sem adva ezután, hogy megszerezzék a továbbjutást jelentő gólt. Így a németek az idegenben szerzett több góllal jutottak a legjobb nyolc közé.

„Egy kicsit megdöbbentem attól a futballtól, amit ma (szerda – szerk. megj.) nyújtott csapatom – értékelt Franz Beckenbauer, a Bayern legendája, a klub örökös elnöke. – Elképzelés és koncentráció nélkül játszottak, a kezdéstől a lefújásig. Nem lehet így játszani. Annyi azért jó, hogy ott vagyunk a következő körben, de ezt a játékot nem lehet folytatni, mert így hamar kiesünk!”

„Megtörténhetett volna az, amire nem számítottunk, át kell beszélnünk a dolgokat. Nem tudom, miért alakult így, ugyanúgy edzettünk, mint korábban, tettünk a dolgunkat, mint eddig. A korán kapott gól megzavart minket. Összességében a jobbik csapat jutott tovább, bár a legvégén azért megfordult a fejünkben, hogy kieshetünk. Megtörténhetett volna ez is” – mondta a mérkőzés után a több helyzetet is kihagyó Arjen Robben.

„Nagyon, nagyon közel voltunk a továbbjutáshoz – sóhajtott nagyot a mérkőzés után Arsene Wenger. – Talán lehetett volna több szerencsénk.” Az angolok egyébként az „ágyúsok” kiesésével elvesztették utolsó csapatukat is a BL-ből, 17 év után először történik meg, hogy a legrangosabb európai kupasorozat negyeddöntőjét angol együttes nélkül rendezik (a 2008/09-es idényben négy csapat szerepelt a legjobb nyolc között!). Ezzel szemben, a spanyolok tíz év szünet után ismét három csapattal képviseltetik magukat a BL folytatásában, ugyanis a Real Madrid és az FC Barcelona után a Málaga is továbbjutott, miután szerda este hazai pályán 2–0-ra legyőzte a Portót. A portugálok egyébként a 49. perctől emberhátrányban játszottak, miután az olasz Rizzoli játékvezető kiállította Defourt.

A pénteki, 13 órakor kezdődő nyoni sorsolást tehát három spanyol (FC Barcelona, Real Madrid, Málaga), két német (Bayern München, Borussia Dortmund), illetve egy–egy olasz (Juventus), francia (Paris Saint–Germain) és török (Galatasaray) együttes várja. A negyeddöntő első mérkőzéseit április 2-án és 3-án, a visszavágókat pedig egy hétre rá. Az elődöntő párosításait április 12-én sorsolják ki az Európa Labdarúgó Szövetség svájci székhelyén, az első meccseket április 23-án és 24-én rendezik, a visszavágókat egy hétre rá. A BL–döntőt május 25-én játsszák a londoni Wembley Stadionban.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó

Bayern München – Arsenal 0–2 (Giroud 3. perc, Koscielny 86.). Továbbjutott: a Bayern München, 3–3-mal, idegenben szerzett több góllal.

Málaga – FC Porto 2–0 (Isco 43., Santa Cruz 77.; kiállítva: Defour 49. perc – Porto). Továbbjutott: a Málaga, 2–1-es összesítéssel.

Fotó: uefa.com