heves intenzitású eső
1USD = 4.63 RON

Érem is születhetett volna

2015.06.25 - 14:45

A 10–11 éves kardvívó fiúk bajnokságán Bâlc Dávid a 7., Erdei Áron a 13., Harasimniuc Eduárd pedig a 14. lett a 46-os mezőnyben.

Remek eredményeket értek el a Szatmárnémeti SK kardvívói a Bukarestben zajló utánpótlás korosztályos bajnokságokon, ráadásul Bâlc Dávid három tussal marad el a dobogós helyezéstől.

A 10–11 éves fiúk negyvenhat fős mezőnyében Porcza Attila edző tanítványai közül hárman léptek pástra. Bâlc Dávid, Erdei Áron és Harasimniuc Eduárd jó eredményeket jegyeztek a csoportküzdelmekben, így selejtező kör nélkül kvalifikálták magukat a főtáblára. A legjobb 32 között mindhárom legény győzött: Erdei Luca Radut (CS Dinamo) 8–4-re, Harasimniuc Amza Sava Musteaţát (CS Riposta) 8–7-re, míg Bâlc Denis Bartot (Brassói CSM) 8–4-re verte. A következő kör jelentette a megállót két szatmári srácnak, de Erdei közel állt a bravúrhoz: az SK kardvívója egy tussal, 8–7-re kapott ki Nicolas Luputól (CS Dinamo). Harasimniucot Teodor Ismana (CSA Steaua) győzte le 8–2-re, míg Bâlc 8–6-ra verte Mihnea Enachét (CS Dinamo). Ismana a legjobb nyolc között is szatmári ellenfelet kapott és Dávidot is verte, 8–5-re. A végső sorrendben Bâlc Dávid a 7., Erdei Áron a 13., Harasimniuc Eduárd pedig a 14. lett a 46-os mezőnyben.

A 12–13 éves fiúk között Kristóf Márton a 24. helyen zárt a 47 fős mezőnyben, majd a három 10–11 éves sráccal kiegészülve az előkelő 7. helyen zárt a Sportklub csapata a 21-es mezőnyben. A Bâlc, Kristóf, Erdei, Harasimniuc négyes a CSS Slobozia 2-es csapatot verte 45–25-re, majd

45–21-re kapott ki a CS Riposta 1-től, amely végül a bajnoki cím elhódításáig meg sem állt. Az első helyosztó mérkőzésen a CSA Steaua 45–31 arányban győzte le az SK-t, a 7. helyért rendezett mérkőzésen pedig 45–20-ra verték a CS Riposta 4-et.

A 10–11 éves lány kardvívók versenyében Menhart Ketlin a 35., Réman Dorottya a 38., Tóth Viktória a 42. helyen zárt.

Bukarestben a párbajtőrvívók küzdelmével folytatódik a gyerekbajnokság. Pénteken és szombaton a fiúk, 28-án és 29-én a lányok lépnek pástra a Floreasca Sportcsarnokban. Csiszár Ferenc, Nagy Lehel és Adrian Pop edzők két legényt, Luca Gurzát és Luca Davidot nevezték a 10–11 évesek versenyében, míg a 10–11 éves lányok küzdelmeiben Zimán Krisztina, a 12–13 éveseknél pedig Kató Zsófia, Kiss Asztrid, Szabó Boglárka és Maria Crăciun lépnek a pástra. Június 30. – július 3. között a tőrvívók küzdenek Bukarestben a bajnoki érmekért.

Fotó: frscrima.ro