×
2024. 04 26.

Érem nélkül az SZSK tőrvívói

2017.01.11 - 14:08

Véget ért a 19 éven aluli tőrvívók bajnoksága, viszont a Szatmárnémeti SK-nak nem sikerült érmet szereznie. A benevezett lányok még fiatalok.

Nem sikerült érmet szerezniük a junior-bajnokságon a Szatmárnémeti Sportklub női tőrvívóinak, szerdán ugyanis a csapatversenyben alulmaradtak a kisdöntőben a Konstancai Farullal szemben. Legutóbb 2013-ban történt meg, hogy az SZSK csapata nem állt dobogón a 19 évesek viadalában, viszont az elmúlt három év mindegyikében bronzéremmel tértek haza a lányok. Ráadásul a tengerpartiak csak tavaly nevezetek először csapattal a korosztályos bajnokságra, idén pedig már le is győzték az évtizedes múlttal rendelkező szatmári. Igaz, idén egy nagyon fiatal kerettel állt fel az SZSK. Egyedül Lázin Alexandra üti a korosztály felső határát, Diana Șuta, Kőrőssy Melissa és Teodora Șofran ugyanis még a 15. életévüket sem töltötték be. Ezért Lengyel Éva, File Attila, Dan Șuta és Izsáki Arnold edzők is csak óvatosan nyilatkoztak a csapat éremszerzési esélyeit illetően.

A bajnokság egyébként a Román Olimpia- és Sportbizottság (COSR) izvorani felkészülési sportbázisán zajlott. Szerdán, a női csapatverseny első fordulójában a Bukaresti CSTA elleni 45–36-os sikerrel nyitottak a szatmári lányok, a következő körben viszont a végső sikerre esélyes Temesvári Poli győzte le az SZSK-t. Így a kék-fehérek a bronzmeccsen léptek pástra, míg a Bega-partiak megszakították a Bukaresti Steaua CSA több éve tartó uralmát, és először nyerték meg a junior-bajnokságot. Az SZSK a konstancaiakkal a harmadik helyért küzdött, a kikötőváros alakulata pedig 45–39-re győzött.

Mint ismeretes, az egyéni versenyben Lázin a 8., Kőrőssy a 11., Șofran a 14., Diana Șuta a 17., Tamara Ulici pedig a 22. helyen zártak. A férfi mezőnyben nem lépett pástra tőrvívó az SZSK színeiben, de az egyéni viadalt a klub egykori sportolója, Bodó Benjámin nyerte meg.

A 19 éven aluli párbajtőrvívók január 19-én kezdenek, ők Bukarestben, a Ghencea-csarnokban fognak küzdeni január 22-ig a női és férfi versenyben.