1USD = 4.59 RON

Erős versenyen készültek a bajnokságra

2019.02.06 - 09:28

A Nagykárolyi Sakura SK tizenhárom karatékája utazott el az elmúlt hétvégén Nagyváradra, ahol 19 ország több mint 350 sportolója küzdött a Transilvania Open Grand Prix-n.

A Gheorghe Dărăban, Engber Ingrid edzőpáros tanítványai közül Tyukodi Cristina formagyakorlatát (kata) értékelték a kategória legjobbjának, így megnyerte a minikadett korosztály 9-7 kyu fokozatú női versenyét. Ugyanitt Antonia Covaci bronzérmet szerzett. Ugyanebben a kategóriában, de a 10–11 éves korosztályban Maya Candrea a harmadik helyen zárt, akárcsak Darius Cosma, aki a 6–7 éves fiúk versenyében szerzett bronzérmet.

A 12–15 éves női csapatok kata próbájában a Keserű Mercedesz, Tyukodi Cristina, Antonia Covaci alkotta nagykárolyi trió (képünkön a dobogó harmadik fokán, fehér kimonóban) szerzett bronzérmet.

A nagyváradi versenyen részt vettek még Knecht Patrik, Medvei Edvin, Vass Christopher, Sepler Márk, Hevele Botond, Luca Bonea, Daria Cosma, Iris Dobrican, és Claudia Chiș, de az erős mezőnyben nem sikerült dobogós helyet fogniuk. Viszont remeke felkészülés volt számukra a március 2–3-i országos bajnokságra, amelyet a Shotokan Karate-do Egyesített Nemzetek (SKDUN) versenyszabályzata szerint rendeznek Bukarestben.

„Sok siket kívánunk sportolóinknak a felkészülésben, valamint gratulálunk a kitartó és szorgalmas munkához, ahogy ezek a gyerekek részt vesznek a mindennapos, sokszor elég nehéz edzéseken” — olvasható a nagykárolyi egyesület közleményében.