2024. 03 29.
18 °C

Erőtlen Bayern a Reallal szemben

2018.04.26 - 01:54

A Paris Saint-Germain és a Juventus után a Bayern München vendégeként is győzött a címvédő Real Madrid a labdarúgó Bajnokok Ligája idei egyenes kieséses szakaszában. Ehhez hasonlóra nagyon régen volt példa a spanyol csapat történetében.

A BL szerda esti elődöntőjében a házigazda bajorok David Alabát, Manuel Neuert, Kingsley Comant és Arturo Vidalt hiányolhatták sérülés miatt, míg túloldalt csak Nacho Fernández volt kényszerpihenőn. Ráadásul az első percekben Arjen Robben is kidőlt az első percekben, így Jupp Heynckesnek improvizálni kellett. Még így is a Bayern tűnt veszélyesebbnek, és ennek megfelelően a vezető találatot is megszerezte a hazai alakulat: a nyáron Madridból Münchenbe száműzött James Rodríguez remekül indította Joshua Kimmich-et, a jobb hátvéd pedig kihasználta a Real-védelem siralmas helyezkedését (1–0).

A gól után kidőlt a sorból Jérome Boateng is, de Továbbra is a Bayern volt az úr. Aztán az addig borzasztóan bizonytalan, az első gólban főludas Marcelo egyenlített a derült égből, kapásból, meg egy Carvajal-beadásból érkezett labdából (1–1).

A szünet után újabb gólt lőtt a címvédő, Rafinha kapitális hibáját a Lucas Vázquez, Marco Asensio kettős használta ki okosan (1–2).

Ezután mindkét kapu előtt adódtak még veszélyes helyzetek, de a Bayern lassan elfogyott a végére, a hazai vereségével pedig nehéz helyzetbe sodorta magát a jövő keddi visszavágóra.

56 éve, az 1961–1962-es idény óta nem volt példa a Real történetében arra, hogy az egymást követő három egyeneses kieséses szakaszban idegenben győzzön. Akkor a legjobb tizenhat között a dán Boldklubben 3–0-ra, a negyeddöntőben a Juventus 1–0-ra, az elődöntőben a Standard Liege 2–0-ra kapott ki a Puskás Ferencet is soraiban tudó madridi együttestől. A BEK-döntőt viszont elvesztette a Real Madrid. Hiába triplázott Puskás Ferenc az amszterdami meccsen, az Eusébióval felálló, Guttmann Béla által irányított Benfica 5–3-ra győzött.

Egy másik érdekessége a szerdai találkozónak, hogy Cristiano Ronaldo a legutóbbi 39 összecsapásából most először zárt úgy egy mérkőzést, hogy nem volt legalább egy, a kaput is eltaláló lövése.