2024. 04 26.
4 °C

Erre a VSK-ra vártak a szatmáriak: rászámoltak Vásárhelyre

2017.10.20 - 21:27

Sima győzelmet aratott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Nemzeti Liga negyedik fordulójának a mérkőzésén, ezzel őrzi százszázalékos mérlegét.

Marius Dobă vezetőedző tanítványai nem vették félvállról a Marosvásárhelyi Siriust, amely bár kikapott a múlt fordulóban Gyulafehérváron, de azelőtt a Galac és az Alexandria ellen is győzni tudott. Vagyis, erős ellenfélre számított a szatmári közönség, amely végre kezd visszatérni a Both Katalin Sportterem lelátójára. Ugyanis közel négyszázan jöttek el péntek késő délután, hogy szurkoljanak a román élvonal egyik legjobb csapatának.

A VSK villámrajtott vett, és az első perc után Destiny Williams duplájával és Marina Solopova triplájával már 5–0-ra vezettek. Andra Mandache is jött egy távoli találattal (10–2), de az első negyed legnagyobb különbségét a 7. percben jegyezhettük, amikor Williams kilencedik pontjával már tizenegy volt a két csapat között (21–10).

Ebből nyolcat vittek át a lányok a második negyedre (25–17), amikor egy tripla-verseny kezdődött a pályán: Porchia Green, Mandache, Solopova, Taneisha Harrison (utóbbi egymás után háromszor) egyik oldalon, Alexandra Pop és Andreea Beldian (utóbbi kétszer) a túlodalon volt eredményes a 6,25 méteres félkörön kívülről, így a VSK előnye is huszonnégyre nőtt a 18. percig (52–28).

Vélhetően ez betett a vásárhelyieknek, mert a szünet után sem változott sokat a játék képe. Többnyire a szatmáriak akarata érvényesült, bár huszonhétnél nagyobb fórt nem sikerült kiharcolni (73–46). Kristina Baltic tűnt ki a mezőnyből a harmadik negyedben, aki nyolc pontot dobott, blokkolt, gólpasszt adott és lepattanókat gyűjtött be a tíz perc alatt.

Az utolsó negyed elején Szmutku Renáta is triplázott (78–48), majd a 34. percben Mandache pontjaival harminckét pont volt a VSK előnye (84–52). Bár innen mindenki a százas határ megúgrását várta, a csapatnak ez nem jött össze. De Dobă nem is erőltette már a játékot, a 18 éves szatmári lánynak, Kádár Annamáriának is lehetőséget adott, és még így is sikerült huszonkilencet megtartani a végére a különbségből (91–62).

A vártnál sokkal könnyebb volt ez a győzelem, és remélhetően ez a lendület megmarad a VSK-nak a következőben is. Szerdán a Női Közép-Európa Ligában (CEWL) debütál a csapat, a német BC Pharmaserv Marburg otthonában, amely az első csoportmérkőzésén nyerni tudott Csehországban, az SBŠ Ostrava vendégeként 71–67-re.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 4. forduló

Szatmárnémeti VSK – Marosvásárhelyi Sirius 91–62 (25:17, 28:18, 20:11, 18:16).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Green (5/3/6), Sfîrlea (0/1/2), D. Williams (17/10/4), Mandache (16/3/7), Solopova (14/3/5), Harrison (23/4/3), Szmutku (4/1/3), Kádár, Baltic (12/4/1). Vezetőedző: Marius Dobă.

Sirius (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Pop (6/3/2), Mitov (4/4/4), Robinson (14/1/2), Lawrence (16/5/1), Beldian (8/3/3), Mészáros (3/1/1), Gál (0/3/1), S. Williams (11/3/0), Feises. Vezetőedző: Ionel Brustur.