×
2024. 04 20.

Értékes pontok maradtak ott

2016.05.18 - 14:50

A félidők végén kapott egy-egy góllal nyert a Szatmárnémeti FC Olimpia ellen szerdán a vendéglátó Tatrangi Unirea labdarúgócsapata. A rájátszásban ez volt az első veresége az Olinak.

Értékes pontokat vesztett a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata a Tatrangi Unirea otthonában játszott bajnoki mérkőzésen. Szerda délben a biztos kieső vendége volt Mircea Bolba edző legénysége, és talán „túl nagy mellénnyel” léptek a pályára, ugyanis az első háromnegyed órában egy épkézláb helyzetet sem sikerült kidolgozni. Az ellenfél viszont többször is célba vette Șuta kapuját. Egyrészt a tatrangiak rutinhiányának, másrészt Șuta védéseinek volt köszönhető, hogy az első fél órában nem változott az eredmény. A 43. percben viszont felejtette az addigi jó teljesítményét a szatmári kapus, hiszen egy beívelt labdát éppen Forika elé tett le, az Unirea játékosa pedig öt méterről nem hibázott (1–0).

Fordulás után viszont magához tért a szatmári alakulat. A 65. percben végre feljegyezhettük az első veszélyes Olimpia-helyzetet is, azonban Mărkuș fejese a felső lécre pattant. Ezután a csereként beállt Brata, később Villand is célba vette a tatrangi kaput, azonban Burlui remek napot fogott ki, és mindent védeni tudta. Még Buhăescu jól helyezett fejesét is kikotorta a hálóőr a kapufa tövéből. Ezzel talán feladták a szatmáriak a harcot, ugyanis lassan ismét átvette a kezdeményezést az Unirea, a 84. percben pedig eldönthette volna a meccset, amennyiben Șutát nem segíti ki a kapufa Petra lövésénél. Viszont, „ami késik, nem múlik”: egy perccel a vége előtt Șuta kapaszkodott meg a kapura törő Minciună lábába, aki azonnal elterült a pályán, a bíró pedig 11-est ítélt, amelyet Minciună értékesíteni tudott (2–0). Az már kevésbé számított, hogy a 92. percben felálló Cosmin Ivánt a konstancai játékvezető, Claudiu Cornel Marcu egy perccel később kiállított (előbb időhúzásért kapott sárgát, majd a lap felmutatása után a bíró felé köpött, ezért kapta meg a második sárgát), ugyanis az Olimpia játékában már nem volt benne a gól, így három fordulóval a vége előtt alaposan megnehezítette a dolgát a szatmári legénység.

Az utolsó három fordulóban pedig olyan csapatokkal játszik az Olimpia, amelyekkel a kiesés ellen küzd. Szombaton jön a CSM Râmnicu Vâlcea, 28-án Kolozsváron játszik a csapat, a záráson pedig Szatmáron fogadja a pankotaiakat. A 7. forduló mérkőzése előtt az Olimpia az alsóház első helyét foglalta el, de csak három pont volt az előnye a kiesést jelentő 4. helyen tanyázó kolozsváriak előtt.

„Ezt ellőttük — szólt az első reakciója Bolbának a szerdai meccs után. — Nem akarom fényezni a helyzetet, hiszen gyengén játszottunk, nem bírtuk felvenni velük a ritmust. Ennyit bírtunk. A fáradság is kijött, hiszen az elmúlt másfél hétben nagyon sokat voltunk kénytelenek utazni is. Ha nem kapunk gólt az első félidő végén, akkor talán másként alakul az eredmény. De én vállalom a felelősséget. Most egyenként kell venni minden meccset és nyerni kell. Elsőként a Vâlcea elleni szombati mérkőzésre kell koncentráljunk. Ki kell dolgozni egy stratégiát és jól el kell majd verni őket. Nincs már lehetőség. De a mostani eredmény miatt nem kell temetni a csapatot” — értékelt a szakvezető.

Szombaton 11 órakor a Vâlcea jön ellenfélnek az Olimpia Stadionban.

Liga 2, 2-es Csoport, rájátszás, alsóház, 7. forduló

Tatrangi Unirea – Szatmárnémeti FC Olimpia 2–0 (1–0). Gólszerzők: Forika 43. perc, Minciună 90. (11-esből).

Kiállítva: Ivan, 90+3. perc (Unirea).

Unirea: Burlui – Vlăsceanu, Forika, Potecu, Bucur (Cocan, 73. perc), Popescu, Burlacu, Minciună, Petra (Ivan, 90+2.), Marin, Şerban. Vezetőedző: Dan Bona.

Olimpia: Şuta - Ciul, Tătaru (Ianc, 46. perc), Onicaş, Munteanu, Rus, Villand, Heil, Kanaloș (Bîgiu, 60.), Buhăescu, Mărkuş (Brata, 70.). Vezetőedző: Mircea Bolba.