×
2024. 04 19.

Érvényesült a papírforma

2017.07.21 - 06:19

A Videoton 1–1-es döntetlent játszott az észt Nömme Kaljuval a felcsúti Pancho Arénában a labdarúgó Európa Liga-selejtező második fordulójának visszavágóján csütörtökön, így a székesfehérváriak 4–1-es összesítéssel jutottak tovább.

Az első negyedóra kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldalon egy-egy nagy helyzettel. A folytatásban rákapcsolt a Videoton, és néhány gólszerzési lehetőséget követően Lazovic találatával megszerezte a vezetést. A fordulást követően büntetőből egyenlített a Kalju, míg a hazai gárda már nem igazán erőltette a támadásokat, az észtek pedig nem tudtak komoly helyzeteket kialakítani a fehérvári kapu előtt.

A Ferencváros kettős vereséggel búcsúzott az EL-től, miután a selejtező második fordulójának csütörtöki visszavágóján 3–1-re kikapott a dán Midtjylland vendégeként.

A kezdés után a Ferencváros volt aktívabb, de csak a mezőnyben, mert helyzetig nem jutott. A félidő közepén az egyre lendületesebbé váló dánok kerültek mezőnyfölénybe, több gólhelyzetet is kidolgoztak, a 34. percben pedig Gustav Wikheim lövésével vezetéshez jutottak. A második félidő elején kiegyenlített volt a mezőnyjáték, a ferencvárosiak is feltűntek olykor az ellenfél tizenhatosának előterében. A magyarok a 64. percben Rui Pedro fejesével egyenlítettek, de a gól felpaprikázta a hazaiakat, akik gyorsan két gólhelyzetet is kidolgoztak, és a másodikat már kihasználták: a 71. percben Rasmus Nissen fejelt a Ferencváros kapujába. A hajrában a csereember, Alexander Sörloth döntötte el a meccset, aki saját térfeléről ugrott ki, és higgadtan fejezte be az akciót.

Egyetlen állva maradt magyar csapatként a Videoton az EL-selejtező 3. fordulójában a Girondins Bordeaux-val csap össze. Az első meccset Franciaországban rendezik jövő csütörtökön.

A roman együttesek közül az Astra Giurgiu a hazai 3–1-es győzelem után várta az azerbajdzsáni visszavágót a Zira FK ellen. Az három éves múltra visszatekintő vendéglátó klub az első félidőben veszélyesebb helyzeteket dolgozott, ki de gólig nem jutott. A második félidőben sem változott a helyzet, így Edi Iordănescu vezetőedző legénysége jutott tovább, jövő csütörtökön pedig várhatják odahaza az ukrán Olekszandrija csapatát.

Mint ismertes, a harmadik fordulóban csatlakozik a küzdelmekhez a Dinamo is, aki az Athletic Club csapatot várja Bilbaoból, míg a CS U Craiova odahaza az AC Milan ellen kezd.

Európa Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágó

Videoton FC – Nömme Kalju FC 1–1 (Lazovic 37. perc, illetve Dmitrijev 50. – 11-esből; továbbjutott: a Videoton, 4–1-es összesítéssel)

Midtjylland – Ferencváros 3–1 (Wikheim 34. perc, R. Nissen 71., Sörloth 81., illetve Rui Pedro 64.; továbbjutott: a Midtjylland kettős győzelemmel, 7–3-as összesítéssel)

Zira FK – Astra Giurgiu 0–0 (továbbjutott: az Astra, 3–1-es összesítéssel).