×
2024. 03 29.

Európa Liga: előnyben a csütörtöki győztesek

2019.04.12 - 02:41

A Valencia és a Chelsea idegenben nyert, míg a Benfica és az Arselan két gól különbséggel verte odahaza ellenfelét a labdarúgó Európa Liga negyeddöntőjének első mérkőzésén.

A négy párharc közül az Arsenal és a Napoli mérkőzése tűnik a legkiegyenlítettebbnek. A csütörtöki mérkőzésen a londoniaktól előbb Aaron Ramsey torolt meg góllal egy nagy olasz védelmi hibát (1–0), majd Lucas Torreira lövésébe ért bele szerencsétlenül az előtte két zseniális mentéssel jelentkező Kalidou Koulibaly (2–0). A félidő végére azonban a Napoli magához tért, a folytatásban kiegyenlítette a játékot, viszont mindez nem mutatkozott az eredményjelzőn is, így a jövőheti, hazai visszavágón akkor lehet esélyes Carlo Ancelotti edző legénysége, ha gólokra váltja helyzeteit.

Portugáliában a Frankfurt már a 21. percben kettős hátrányba került: 11-esből gólt kapott a csapat (1–0), miután Evan N’Dicka hátulról felrúgta ellenfelét a saját tizenhatosán belül, amiért kiállították, így a németek innen emberhátrányba is kerültek. Mégis, még a szünet előtt egyenlített a Frankfurt (1–1), de sokáig nem örülhetett, mivel Benfica három perc múlva ismét vezetett (2–1). Joao Félix az 54. percben szerzett góllal karrierje első mesterhármasát ünnepelhette, de ezzel már 4–1-re vezetett a Benfica. A vége előtt a németeknek még egy gólra futotta (4–2) és ennek valós értéke egy hét múlva derül ki a frankfurti visszavágón.

A spanyol derbin a Valencia hamar vezetést szerzett (0–1), de a szünet előtt Villarreal büntetőből egyenlített (1–1). A találkozó hosszabbításában kétszer is mattolta ellenfelét a Valencia, így 3–1-re legyőzte a Villarrealt, s fél lábbal már az elődöntőben érezheti magát.

Prágában a várakozásokkal ellentétben egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet a Slavia – igaz, a Chelsea korántsem a legerősebb összeállításában játszott csütörtökön. A hajrában dőlt el a mérkőzés (0–1), így a Chelsea minimális, egygólos előnyből várhatja az angliai visszavágót.

Labdarúgó Európa Liga, negyeddöntő, első mérkőzés

Villarreal – Valencia 1–3 (Cazorla 36. – 11-esből, illetve Guedes 6., 90+3., Wass 90+1.)

Benfica – Eintracht Frankfurt 4–2 (J. Félix 21., 43., 54., az elsőt – 11-esből, Rúben Dias 50., illetve L. Jovics 40., Paciencia 72.)

Slavia Praha – Chelsea 0–1 (Marcos Alonso 86.)

Arsenal – Napoli 2–0 (Ramsey 15., K. Koulibaly 25. – öngól)