Európa Liga: Elpuskázta a Steaua, pedig továbbjuthatott volna
Utoljára módositva: 2014-12-12 18:48:16

Hatalmas lehetőséget hagyott ki a Steaua labdarúgó–alakulata, amely a harmadik helyen zárt ugyan az Európa Liga J–csoportjában, de kisebb szerencsével simán továbbjuthatott volna a második számú kontinentális kupasorozatban.

A csütörtök esti zárófordulóban Costel Gâlcă vezetőedző legénysége győzelmi kényszerben volt a Dinamo Kijev elleni hazai meccsen. Az esetleges továbbjutáshoz még a Rio Ave győzelmére volt szükség, és a portugálok teljesítették az „elvárást”, hiszen 2–0-ra verték a vendég Aalborgot. A dánok viszont így is maradtak a csoport második helyen, ugyanis a Steaua elbukott Bukarestben, 2–0-ra kaptak ki az ukránoktól. „Nagy volt a tétje a meccsnek, hatalmas nyomás nehezedett a fiúk vállára. Voltak helyzeteink, de nem kezeltük ezt józan ésszel, elkapkodtuk a dolgokat. A Dinamo Kijev viszont egy jó, erős csapat” – nyilatkozta a mérkőzés végén Gâlcă.

Így romániai együttes nélkül folytatódnak az európai kupasorozatok, ugyanis a másik EL–szereplő Astra Giurgiu sorsa már korábban eldőlt. Ráadásul a csütörtöki záráson focileckét kapott Salzburgban Oleg Protaszov vezetőedző legénysége, míg a széria másik mérkőzésén a Dinamo Zagreb hazai pályán győzött 4–3-ra a biztos továbbjutó Celtic-kel szemben. Ezzel a román csapat a D–csoport utolsó helyén zárt.

Jövő év februárban az egyenes kieséses szakasszal, a tizenhatod–döntőkkel folytatódnak a küzdelmek. A legjobb harminckettő közé jutottak a csoportok legjobb két együttesei, illetve a Bajnokok Ligája csoportjainak harmadik helyezettjei. A tizenkét EL–szériából négy olasz, két–két német, spanyol, török, angol, orosz és holland, továbbá egy–egy belga, osztrák, skót, svájc, ukrán, dán, portugál és lengyel klubcsapat jutott tovább. Ezek közül két együttes, a Dzsudzsák Balázst is foglalkoztató Dinamo Moszkva, illetve a Feyenoord zárt százszázalékos mérleggel. Ugyanakkor két együttes zárt pont nélkül: a Slovan Bratiszlava és a Metaliszt Harkiv. A pozsonyiaknak ráadásul pocsékul szerepeltek, összesen húsz gólt kaptak és csupán egyet rúgtak hat mérkőzés alatt.

A Bajnokok Ligájából az Olympiacos, a Liverpool, a Zenit, az Anderlecht, az AS Roma, az Ajax, a Sporting és az Athletic Bilbao egészíti majd ki az EL tavaszi mezőnyét.

Európa Liga, 6. utolsó forduló

A–csoport

Apollon – Villarreal 0–2

Borussia Mönchengladbach – FC Zürich 3–0.

D–csoport

FC Salzburg – Astra Giurgiu 5–1 (Sabitzer 9. perc, Kampl 34., 90+2., Alan 46., 70., illetve Florescu 51.)

Dinamo Zagreb – Celtic Glasgow 4–3 (Pjaca 14. perc, 40., 50., Brozovic 48., illetve Commons 23., S. Scepovic 30., Pivaric 82. – öngól).