×
2024. 04 25.

Európa Liga: Hazai pályán fordíthat a CFR

2014.08.07 - 06:47

A hazai 5–1-es vereség után a továbbjutás reménye nélkül utazott Oroszországba a Diósgyőri VTK labdarúgócsapata, a Kuban Krasznodar elleni Európa Liga visszavágó–mérkőzésre.

A kupasorozat harmadik fordulójának csütörtöki mérkőzésére a Tomiszlav Szivics vezetőedző több alapjátékost hagyott otthon: Barczi Dávid, Antal Botond, Elek Ákos, Senad Husic és Miroszlav Grumics is sérült.

A román együttesek viszont továbbjuthatnak, közülük talán az Astra Giurgiunak van a legfőbb esélyes, hogy EL–rájátszást játsszon. Daniel Isăilă vezetőedző legénysége az elmúlt héten kiütötte cseh ellenfelét, így 3–0-ról várhatja a Slovan Liberec elleni csütörtöki, idegenbeli visszavágót. Gheorghe Dinu klubelnököt egyébként úgy tűnik, már nem is foglalkoztatja a csehországi meccs. „Amennyiben bejutunk a csoportkörbe, akkor kénytelenek leszünk a bukaresti Naţional Arénában rendezni a hazai meccseket” – mondta. Viszont addig az Astrának még van egy selejtezőköre, a rájátszásbeli ellenfelét pénteken, a nyoni sorsolás után ismerheti meg. Természetesen, ehhez nem szabad hibáznia a csütörtöki találkozón.

A Petrolul Ploieşti is Csehországban játszik, viszont sokkal rutinosabb az ellenfél, ami látszott a múlt heti romániai találkozón is: a Viktoria Plzen a rendes játékidő hosszabbításának első percében egyenlített, így ifjabb Dusan Uhrin vezetőedző legénysége bizakodva várhatja a csütörtöki, hazai visszavágót.

A Kolozsvári CFR viszont 1–0-ás hátrányból várja a Dinamo Minszk elleni retúrt. A fehéroroszok az első, hazai mérkőzésen nyertek, így reménykedve várhatják a csütörtöki kolozsvári meccset. „Megmutattuk, hogy klépesek vagyunk felvenni a versenyt a Kolozsvári CFR-rel, így megpróbálunk a visszavágón is nyerni – nyilatkozta az európai szövetség hivatalos honlapján Nenad Adamovic, a Dinamo múltheti gólszerzője. – Úgy gondolom, hogy a mostani állás szerint 80–20 százalékos a továbbjutási esély a javunkra” – tette hozzá.

A továbbjutó csapatok az Európa Liga rájátszásában fognak szerepelni, a vesztesek pedig búcsúznak az európai kupasorozatoktól.