×
2024. 04 25.

Ez ennyi... egy pont a rájátszára

2017.03.25 - 22:27

Hiába a szezon legjobb teljesítménye, amikor a Fortuna és a bírók sincsenek a csapat mellett. Utóbbiak ráadásul a legfontosabb pillanatban, az utolsó másodpercekben hoztak egy olyan döntést szombaton a Szatmárnémeti VSK – Dunărea Călăraşi férfi kézilabda-mérkőzésen, amely vélhetően a végeredményt is befolyásolja.

Szombaton a Nemzeti Liga alapszakaszának utolsó előtti fordulójában a VSK sordöntő mérkőzést játszott idehaza a Duna-parti alakulattal. Várady Gyula edző legényei az odavágón nyertek, így okkal bízhattak egy újabb pozitív eredményben, bár a Călăraşi a visszavágókon sokkal jobb játékot mutatott. Viszont a szatmáriak felszívták magukat és remekeltek szombaton. Az 5. percben Morar góljával átvette a vezetést a VSK (4–3), majd Oláh János találata már kettőt tett a két csapat közé (9–7). Felzárkózott az ellenfél, és ők vezettek kettővel (11–13), de szünetig  a VSK játékosainak is sikerült a fordítás (14–13). Renkdívül kiegyenlített játék következett a szünet után is, de a 46. percben a Dunărea átvette a vezetést (18–19), innen pedig már nem tudott fordítani a VSK. Igaz, az ellenfél sem tudott egy két gólnál nagyobb különbséget tenni a két csapat közé. Az utolsó percben 24–26-os állásnál taktikai megbeszélésre hívta legényeit Várady, akik megértették szakvezetőjük kérését, és a folytatásban azonnal gólt dobott a három hónap után visszatérő szerb Nikola Lazic (képünkön fehér mezben) (25–26), aki még a tetemes kimaradás ellenére még mindig vezeti a házi góllövőlistát. A Dunărea támadását a VSK egykori játékosa, Timofte rontotta el, az kontrán pedig Suciu a bal szélről próbálkozott volna, de a büntetőtereületen végifutó călăraşi-i védők a padlóra rántották a VSK játékosát. A târgoviştei nemzetközi bírók, Robert Harabagiu és Silviu Stănescu viszont bizar döntést hoztak, ugyanis kilenc méteres szabaddobást ítéltek. Trifunovicnak esélye sem volt szélről betalálni a hat fős sorfal felett, így maradt a vendég győzelem.

Ezzel az eredménnyel a Dunărea biztosította helyét a legjobb nyolc között, míg a VSK a Steaua elleni egyetlen ponttal várhatja a rájátszás alsóházát.

Férfi kézilabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 25. forduló

Szatmárnémeti VSK – Dunărea Călăraşi 25–26 (14–13).

VSK: Cioroiu 13 védés, Pogyină – Mateş, Rogoz 1 gól, Morar 3, Munea 2, Suciu 1, Campar 3, Oláh 3, Trifunovic 3, Lazic 7, Stan 2. Vezetőedző: Várady Gyula.