2024. 04 23.
Béla

Ez így nem aranycsapat: vereség Târgoviștén

2018.12.31 - 05:30

Két ráadás játékidő után honi játékosaival verte a bajnoki címre áhítozó, három amerikaival felálló Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatát a CSM Târgoviște. Három évvel ezelőtt ez nem lett volna meglepetés, de most ez annak számít.

Szenved a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, ha két alapembere kiesik: Maikel Lopez vezetőedző nem tudja pótolni Matea Tavic és Kristina Baltic hiányát, a két exjugoszláv talán január elején térhet vissza a pályára. Viszont így nehezen elképzelhető, hogy a VSK-nak 2019-ben esélye lesz aranyérmet szerezni a bajnoki küzdelmekben.

Ezek a hiányok a szombati, târgoviștei bajnoki mérkőzésen nagyon megérződtek a szatmáriak játékában, és Lopez csapata 78–74-re kikapott a vendéglátó CSM-től. Három idénnyel korábban ez nem lett volna meglepetés, viszont ebben a szezonban (papíron) a VSK-nak van erősebb kerete, ezért nagyobb a szatmáriak elvárása.

Az első negyed is szorosra sikeredett: a Promise Amukamara, Andra Mandache, Dlesha L’loyd, Brittany Denson, Kádár Annamária felállásban kezdő VSK legtöbb három pont előnyt tudott a két csapat közé tenni (7–10, 9–12, 11–14), viszont az első tíz percet a CSM zárta előnyben (16–15). A 14. percben sikerült ismét fordítani (21–22), de csak pillanatnyi volt az öröm, mivel hat perccel később már 32–24-es állást mutatott az eredményjelző. Két pontot faragott a hátrányából a VSK a szünetig (32–26), de a 24. percben ismét itt volt az előny (38–40). Úgy tűnt, beindult a gépezet, és pazar játékkal a 29. percben plusz tizenhárom volt a különbség ide (40–53). A folytatás viszont rémálommal ért fel: 3 perces, 10:4-es sorozattal a harmadjára csökkentette hátrányát a Cătălin Tănase edző csapata (52–57), három perccel a vége előtt pedig már csak három pont maradt a VSK előnyéből (60–63). Egy perccel a vége előtt Mandache közeli dobást hibázott, túloldalt pedig Ancuța Stoenescu távoli kísérlete tévesztett célt. Tíz másodperccel a vége előtt Oláh Andrea triplája dönthette volna el a meccset, de nem talált be, Andreea Huțanu megmozdulását pedig sportszerűtlennek ítélték a bírók, így a 47 éves Larisa Toma az utolsó másodpercben szabaddobásokhoz jutott. Kettőből csak egy talált be, és ez éppen elég volt ahhoz, hogy hosszabbításba vigye a meccset (65–65). Szoros maradt a meccs, Amukamara pontjai pedig az utolsó pillanatban egyenlítést jelentettek (69–69), így újabb öt perc ráadás következett. A 48. percben viszont L’loyd triplájával elfogytak a VSK pontjai, a dâmbovițaiak pedig behúzták a meccset.

A statisztikából árulkodó, hogy a VSK cseréi (Alexandra Uiuiu, Oláh Andrea, Andreea Huțanu) összesen 52 perc 31 másodpercet töltöttek a pályán, és összesen 2 pontot (!) szereztek. Ezzel szemben a Tănase cseréi (Alina Chivu, Monique Coker, Nicoleta Ghiță, Carla Popescu) összesen 48 perc 20 másodpercet voltak a pályán a mérkőzés idején és 7 ponttal járultak hozzá a csapatuk sikeréhez (ez is kevés, de elég volt a győzelemhez).

A VSK legjobbja Amukamara volt, aki 26 pontos hatékonysági mutatóval zárt, míg Denson dupla-dupla teljesítménnyel zárt. Túloldat viszont a 17 éves (!) Laura Vaida volt a csapata, és a meccs legjobbja: dupla-dupla teljesítmény és 26 pontos hatékonysági mutató. Stoenescu 23, Toma 21 pontos hatékonysági mutatóval zárt. A VSK-nál a legjobb honi játékos, Mandache 5 pontos hatékonysággal zárta a mérkőzést, az ifink, Kádár pedig 4 pontot szerzett csapatának 20 perc játékidőben. De ott van még a Temesvárról importált ifi, Roxana Pane is, akit Lopez még nem is állította be egyik meccsen sem.

És még érdemes hozzátenni: a CSM keretében két idegenlégiós van, közülük Prorche Poole játszott többet (44 perc), míg Coker csak 19 percet töltött a pályán. A VSK-nál L’loyd 43, Amukamara 50, Denson 34 percet volt a pályán... Tehát, a CSM a honi játékosaival küldte padlóra a VSK-t.

A VSK marad a Nemzeti Liga táblázatának a 2. helyén, január 5-én 18 órakor pedig a Brassói CSTBv Olimpiát látja vendégül a második bajnoki szakasz 3. fordulójának meccsén.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 2. szakasz, Piros csoport, 2. forduló

CSM Târgoviște – Szatmárnémeti VSK 78–74 (16:15, 16:11, 10:27, 23:12, 4:4, 9:5).

Târgoviște (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Kilin (4/2/4), Stoenescu (26/5/7), Poole (11/5/2), Toma (11/12/1), Vaida (19/13/1), Chivu (4/1/2), Ghiță (0/1/0), Popescu (0/0/1). Vezetőedző: Cătălin Tănase.

Szatmárnémeti (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): L’loyd (24/9/2), Amukamara (25/9/2), Kádár (4/3/0), Mandache (6/8/2), Denson (13/11/1), Uiuiu (0/1/0), Oláh (2/2/2), Huțanu (0/7/0). Vezetőedző: Maikel Lopez.

Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC – Phoenix Știința Konstanca 82–60

Aradi FCC ICIM – Brassói CSTBv Olimpia 72–82

Szabadnapos: Kolozsvári Universitatea