2024. 04 27.
6 °C

Ez majdnem százas volt

2018.09.28 - 20:42

Bár a győzelem nem forgott kockán pénteken, a Rapid elleni kupamérkőzés végeredménye szorosabb volt a vártnál. Huszonhárom pontos előnnyel várja a VSK női kosárcsapata a szombati visszavágót.

Dlesha L’loyd, Andra Mandache, Brittany Denson, Kádár Annamária, Matea Tavic ötössel kezdte idénybeli első tétmérkőzését a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, amely végül behúzta a Rapid Bukarest elleni Román Kupa-selejtező első mérkőzését.

A fővárosi csapat jól tartotta magát a Both Katalin Sportteremben rendezett, péntek késő délutáni találkozón. Bár vezetést nem tudott szerezni Dan Militaru vezetőedző alakulata, az 5. percben még egyenlő ellenfele volt a VSK-nak. L’loyd triplájára Sonia Cazacu válaszolt (9–9), de innen sikerült nagyobb különbséget tenni a két csapat közé. A negyed végéig tizenegy (29–18), majd a 12. percben tizenöt pont volt közte (35–20). De amint kiengedtek kicsit a szatmáriak, a Rapid azonnal büntetni tudott, és felzárkózott kilencre (35–26). Kádár távoli találata rázta fel a szatmáriakat a pályán és a nézőtéren is (41–29), majd Oláh Andrea hárompontosával ismét tizenöt pont előnye volt a VSK-nak a 16. percben (46–31).

A nagyszünet előtti percben jegyezhettük az addigi legnagyobb szatmári fórt: 54–36. Viszont a fordulás után kissé elaludt a VSK. Egy perc húsz másdoperc kellett a Rapidnak, hogy kilenc pontra megközelítse jóval rutinosabb ellenfelét (54–45). Andreea Lazăr triplája és L’loyd újabb pontjai viszont lecsillapították a kedélyeket, és a 24. percben máris tizennyolc pont volt a két csapat között (65–47).

Innen már nem adott sok reményt ellenfelének a VSK. Andreea Huţanu pontjai zárták a harmadik negyedet, és a szatmáriak először vezettek tizenkilenccel (77–58), majd a 31. percben Lazăr triplája huszonkét pontos VSK-előnyt eredményezett (80–58). A végjátékban Oláh Andrea brillírozott, kétszer is betalált távolról, majd közelről is (98–75), az utolsó támadásból viszont a VSK egyik játékosa sem volt eredményes, így a népes közönség nagy bánatára nem sikerült százpontos meccsel nyitni az idényt.

Folytatás szombaton 12 órától, amikor a kupapárharc visszavágóját rendezik ugyancsak a Both Katalin Sportteremben.

Női kosárlabda, Román Kupa-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés

Szatmárnémeti VSK – Rapid Bukarest 98–75 (29:18, 25:20, 23:20, 21:17).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Tavic (5/3/9), Kádár (7/4/2), Mandache (15/7/4), Denson (6/4/0), L’loyd (13/1/3), Oláh (18/2/2), Huţanu (7/4/5), Lazăr (9/1/1), Pop (3/1/3), Moldoveanu (2/0/0), Baltic (13/12/1). Vezetőedző: Marius Dobă.

Rapid (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Bejan (8/6/1), Cuatu (6/1/3), Burlakova (6/1/1), Ticu (4/1/3), Stanici (22/5/5), Lupusavei (9/3/3), Matei (6/1/4), Cazacu (8/3/2), Pantazi, Anghel, Grigore (6/3/0). Vezetőedző: Dan Militaru.