×
2024. 04 26.

Ez már a századik az amerikaiaknak

2018.02.14 - 15:38

Shaun White nyerte meg a férfi hódeszkások félcsőversenyét a pjongcsangi téli olimpián.

Az amerikaiak klasszisa saját maga harmadik és az Egyesült Államok 100. téli ötkarikás aranyát szerezte meg. White először Torinóban, 2006-ban nyert, majd Vancouverben megvédte címét. Szocsiban csak a negyedik helyen végzett, tehát most visszafoglalta a trónját.

Az erős széllökések viszont szerdán is nagy gondot okoztak a dél-koreai helyszíne. A női sílövők 15 kilométeres egyéni indításos versenyét csütörtökre halasztották. Ez már nem az első verseny, amit a rossz idő miatt el kellett halasztani: alpesi síben a férfi lesiklást, a női óriás-műlesiklást és a női műlesiklást is elnapolták a nagy szél miatt.

Szerencsére az északiösszetett versenyzők első egyéni versenyszámát nem fújta el a szél. A győzelmet a német Eric Frenzel szerezte meg, aki ezzel megvédte négy évvel korábbi elsőségét.

A női gyorskorcsolyázók 1000 méteres távját a holland Jorien ter Mors nyerte meg, akinek ez volt a pályafutása harmadik ötkarikás elsősége.

Az éremtáblázatot továbbra is Németország vezeti 7 arany-, 2 ezüst- és 3 bronzéremmel. Hollandia (5, 4, 2), Egyesült Államok (4, 1, 2), Norvégia (3, 5, 3) és Kanada (3, 4, 3) követi őket a tabellán, amely eddig tizenkilenc nemzetet tartalmaz.

Program

Február 15., csütörtök (8 arany)

02.05–05.00 Curling (nők, alapszakasz)

02.30–04.30 Alpesi sí (női óriás-műlesiklás, 1. Futam, Hozmann Szonja, Maróty Mariann Mimi)

03.00–05.25 Szkeleton (férfiak, 1. és 2. futam)