×
2024. 03 28.

Ezredek döntöttek az első helyről

2019.06.18 - 05:56

Kánikula volt, az aszfalt is kissé megolvadt, de a „lovak nem aludtak”: Nagykárolyban remek verseny zajlott a Rally Sprint autós ügyességi és gyorsasági bajnokság keretében. A zilahi Szabó Róbert ezen a hétvégén is legyőzhetetlen volt.

Óriási csaták zajlottak múlt szombaton Nagykárolyban a Rally Spint autós ügyességi és gyorsasági nemzetközi bajnokság negyedik fordulójában. A kánikula ellenére szép számban látogattak ki a helyeik is, akik így szemtanúi lehettek a „nagyágyúk” harcának a századmásodpercek lefaragásában.

A haladók pilóták felső géposztályában, vagyis az 2001 köbméter feletti autók (AH3) csatájában a két szatmári legény, Florin Stecka és Cătălin Farcău között 48 ezred döntött az első hely sorsáról. Stecka viszont a nyílt versenyben nem tudta megismételni az 1:05.89-es köridőt, ezzel ismét át kellett adja a futamgyőzelmet az összetettben vezető Szabó Róbertnek. A zilahi pilóta négykerék meghajtású Subaru Imprezája ezen a hétvégén sem volt megközelíthető. Az AH4 géposztályban elég volt az 1:05.23-as köridő is a győzelemhez, viszont a nyílt versenyben 1:03.88-al nyitott, és ez elég volt, hogy elsőként 14 pontot tegyen hozzá az összetett táblázatba.

Az idei kiírás negyedik fordulójára egyébként 49 versenyző nevezett. A szatmáriak közül Balog Dominik, Vajda Zsolt és Florin Stecka nyerte meg kategóriája versenyét. A vendéglátó nagykárolyiak közül a várakozásoknak megfelelően Gindele Emerich hozta a formáját, és állt dobogóra az AH1-es géposztályban, ahol „veterán” bajnokokkal, Vajda Zsolttal és Kui Ferenccel kellett megküzdenie. Kihasználta a verseny helyszínének a közelségét piskolti Szabó Ádám is, aki egy VW Passat volánja mögött elég jó időt teljesített.

Ami elszomorító, hogy egyes helybéliek nem képesek elfogadni a szabályokat. A verseny idején ugyanis egy hölgy a rendfenntartók többszöri figyelmeztetése ellenére behajtott biciklivel az elzárt pályára. A szervezők, illetve a pályabírók lélekjelenlétének köszönhetően szerencsére nem történt baleset, és sikerült rövid időn belül ismét felszabadítani a pályát.

Seletye Dávid versenyigazgató, a szervező Román Autóklub (ACR) szatmárnémeti fiókjának a vezetője, illetve az Auto-Karting Rider’s Sportklub elnöke lapunknak úgy értékelt, hogy a nagykárolyi is egy sikeres verseny volt. „Nagyon jó meleg volt. Én szeretek ilyen időben versenyt rendezni. Kissé megolvadt az aszfalt, de ez a helyzet mégis jobb, mintha esőben kéne ázni” — mondta.

A Rally Sprint 14. kiírása most kicsit szünetel. November 16-án a szatmárnémeti Gorunului utcán levő ACR gyakorlópályán rendezik az idényzáró 5. fordulót – amit hagyományosan az évzáró gála követ.

De a nyári időszak sem marad verseny nélkül. Július 13-án Lunaforráson kezdődik a hegyi gyorsasági bajnokság (VTM), augusztus 10-én Szilágy megyében rendezik majd a második fordulót, októberben pedig Bihar megye látja vendégül a mezőnyt.

Szeptember 20-án a tájékozódási, ügyességi és gyorsasági kelet-európai-bajnokság, a CEC Ori Cup 7. és 8. fordulóját immár hagyományosan rendezik meg Szatmárnémetiben.