enyhe intenzitású zápor
1USD = 4.68 RON

Ezüstérmes a Szatmárnémeti VSK kosárlabdacsapata

2012.05.11 - 10:27

Elvesztette a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a CSM Târgovişte elleni döntő összecsapás harmadik mérkőzését is, így Dan Fleşeriu edző tanítványai a második helyen zárták az idényt.

Véget ért a női kosárlabda-bajnokság döntője, miután a CSM Târgovişte megnyerte a finálé harmadik mérkőzését is. Viszont az utolsó felvonás igazi győztese a Szatmárnémeti VSK, amely az alapszakasz 6. helyéről várva a rájátszást ezüstérmet szerzett egy olyan csapat ellen, akit a román szövetség (FRB) kegyében fogadott a pontvadászat elején anélkül, hogy annak B–osztályos múltja lett volna.

Dan Fleşeriu edző tanítványai – akárcsak múlthéten, a két târgoviştei meccsen – közel álltak ahhoz, hogy végre először legyőzzék a „narancssárgákat”. Shanika Freeman triplával nyitott, majd Ane Marie Părău, Khadijah Whittington és Orosz Andreea pontjaival a 9. percig tizenháromig növelték a VSK előnyét (27–14). Ebből hármat még faragott az első pihenőig Florin Nini edző csapata, majd a borzasztóan gyenge és pontatlan játékot hozó második negyedben kettőre zárkózott fel a CSM (31–29).

Fordulás után ismét egy elszántabb VSK–t láthatott a rendkívül hálás közönség. Ezúttal Amra Mehmedic nyitott triplával, majd Părău, Whittington és Freeman folytatták a pontgyártást. A 29. percben 52–43–as állást mutatott az eredményjelző, az utolsó felvonás előtt pedig 54–46–ot. Tombolt a szatmári közönség, amely várta, hogy a negyedik negyedben a kedvenceik megőrizzék a vezetést a végéig. Ekkor a Doru Vinaşi, Mircea Şerban bírópáros is közbe kellett avatkozzon, mert másként a VSK a negyedik meccsig vitte volna a finálét. A sípolók elnézőek voltak a dâmboviţaiak durva játékával szemben, míg a túloldalt minden apró érintést befújtak. Így a 36. percben a CSM kiegyenlített (56–56), majd kicsivel később már néggyel vezetett (56–60). Hiába próbálkoztak a szatmári lányok, mert a bírók minden megmozdulásukban szabálytalanságot láttak, így a vendégek sétálva nyerhették meg a találkozót.

Így zajlott a Szatmárnémeti Városi Sportklub női kosárlabdacsapatának eddigi legdicsőbb fináléja, amelyet a végén a közönség vastapssal és „Nekünk ti vagytok a bajnokok!” („Pentru noi, sunteţi campioni) kiáltással jutalmazott.

A végére érdemes felsorolni azon játékosok neveit, akik hozzátettek ehhez az idei sikerhez: Claudia Pop, Amra Mehmedic, Orosz Andreea, Mészáros Anita, Monica Ivan, Rada Giurgiu, Ane Marie Părău, Khadijah Whittington, Shanika Freeman, Szmutku Renáta, Mészáros Izabella, Diana Moldoveanu, Nagy Anita (és akik idény közben elhagyták a csapatot: Melissa Washington, Andrea Walker, Larissza Jaburova, Staretta Love Allen); edző: Dan Fleşeriu; szakosztályvezető: Florin Mureşan; klubelnök: Fógel László; az igazgatótanács elnöke: Kereskényi Gábor. Köszönjük!

Női kosárlabda A–osztály, döntő, 3. mérkőzés: Szatmárnémeti VSK – CSM Târgovişte 59–69 (27:17, 4:12, 23:17, 5:23). VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Mehmedic (6, 3, 2), Orosz (11, 4, 2), Mészáros A., Ivan (0, 2, 0), Giurgiu, Whittington (14, 10, 3), Părău (10, 2, 4), Freeman (18, 12, 0).