×
2024. 04 19.

Ezüsttel zártak a junior párbajtőrvívók

2016.01.30 - 20:02

Éremmel zárták a Szatmárnémeti Sportklub párbajtőrvívó lányai a junior-bajnokságot. Ez a klub kilencedik érme idén ebben a korosztályban, a tőrvívók is hoztak három bajnoki medált.

Érvényesült a papírforma a női junior párbajtőrvívók csapatbajnokságában, és a Bukaresti Steaua CSA nyerte a küzdelmeket, viszont a nagy dicséretet mégis a Szatmárnémeti SK lányai érdemlik ki. Csak részben mondjuk ezt lokálpatriotizmusból. Elsősorban azért érdemelnek tapsot Csiszár Ferenc, Nagy Lehel, Adrian Pop és Simona Surducan edzők tanítványai, mert az egyéni küzdelmekben Teodora Coste borította azt a bizonyos papírformát (bajnok lett), és vasárnap a csapat is remekül küzdött és a fináléig menetelt. Teodora Coste, Kató Zsófia, Sandra Pop és Kiss Asztrid személyében egy kadett bajnokságra illő átlagéletkorral rendelkezett az SZSK csapata. Első látásra merész húzás volt a szakvezetők részéről, de hamar kiderült, hogy a Csiszár remekül ráérzett arra, hogy kik azok, akik újabb éremre vezethetik az SK-t. Szombaton a 8-as főtáblán a LPS Craiova harmadik számú csapata ellen talán kissé álmosan kezdtek a lányok, de 45–42-re győztek. Az elődöntőben viszont a vártnál simábban, 45–32-re nyertek a Bukaresti UNEFS ellen. A fináléban viszont már nem tudtak csodát tenni a lányok, és 45–28-ra kikaptak a Steauától.

A szombati küzdelmekre egyébként 14 csapat nevezett, így selejtezőket is rendeztek, viszont az SZSK 2 Maria Crăciun, Pallai Amarillisz, Szabó Boglárka felállásban nem jutott túl az első körön, így a 11. helyen zárt.

A junior korosztályos bajnokság összmérlegét tekintve, az SZSK tőrvívói és párbajtőrvívói remekül szerepeltek. Nyolcból három bajnoki aranyérmet hoztak el Szép Márton, Teodora Coste (mindkettő párbajtőrvívás) és a fiú párbajtőrvívó-csapat révén. Bodó Benjámin a tőrvívók között lett ezüstérmes, akárcsak a fiúk tőrvívócsapata, szombaton pedig a párbajtőrvívó lánycsapat zárt a második helyen. A tőrvívók lánycsapata bronzérmet hozott, míg a párbajtőrvívók egyéni küzdelmében két fiatal srác, Mácska Ádám és Szilágyi Balázs zárt a harmadik helyen. Három arany-, három ezüst- és ugyanennyi bronzérem sejteti azt, hogy a szatmári vívóiskola még mindig „termel” kiváló sportolókat, de ezt azoknak is észre kellene venniük, akik anyagilag támogathatják a megye legeredményesebb és talán a legnagyobb hagyományokkal rendelkező sportágát.