2024. 04 27.
6 °C

Fagyos környezetben kaptak zakót

2014.10.28 - 20:27

Nem született meglepetés az Aradi ICIM – Szatmárnémeti VSK bajnoki kosárlabda-mérkőzésen, a hazaiak ugyanis nagy fölénnyel győztek. A mérkőzést nagyon hideg sportcsarnokban rendezték.

Nem kellett túlzott módon megerőltesse magát az Aradi ICIM, hogy legyőzze kedd késő délután a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatát, a Nemzeti Liga 7. fordulójának aradi mérkőzésén: José Araujo vezetőedző tanítványai taroltak a hazai bajnokin, huszonhét ponttal győztek.

Broomfield adta meg a kezdő lendületet az ICIM-nek, és bár Adriana Pricop edző tanítványai Ferenczi, Ross, Adams és Tarţa-Laza pontjaival két és fél perc után még 6–11-re is vezettek, az ellenfél másfél perc alatt fordított (12–11) és az első pihenőig tizenöt pontos előnyt dolgozott ki magának (33–18). A második negyed Radovics triplájával indult (33–21), majd öt perccel később Ross értékesített egyet a két szabaddobásból (45–22), a 27. percben Orosz-Oláh is egy ponttal csökkentette az addigra huszonhétre nőtt hátrányt (49–23), a szünet előtt pedig a csapatkapitány ismét csak félig értékesítette a büntetőt (56–24). Ez volt a VSK összes pontja az első félidő végén, ami egyértelművé tette a két együttes közötti értékbeli különbséget. Elég csak azt látni, hogy az ICIM játékoskeretében hat értékes idegenlégiós szerepel, míg a VSK-nál három külföldi kosaras próbál szerencsét.

A gyenge kezdés egyik oka lehetett talán, hogy a Victoria Sportcsarnokban dermesztő hideg fogadta a csapatokat. A fagyos hangulatból nehezen, de úgy tűnik, mégis sikerült feloldódni, ugyanis a fordulás után már kicsit jobban mutatott a VSK játéka. Igaz, az aradiak sem hajtottak már úgy, mint az első húsz percben. Egy háromperces 8–0-s sorozattal Ross, Orosz-Oláh és Adams huszonnégy pontra hozták vissza a meccsbe a VSK-t (62–38), majd a negyed zárásaként Voica is bevarrt egy triplát (72–47). Az utolsó tíz perc Adams és Tarţa-Laza pontjaival kezdődött, így már csak húsz pont volt a két csapat között (72–52). Viszont amikor már „rezgett a léc”, akkor Brosovszky-Boriga és Simmons tripláztak (85–60), majd a 38. percig az ICIM visszaállította a tetemes előnyt (89–60). Adams ugyan folytatta a pontgyártást (12 pontot szerzett az utolsó negyedben), viszont ez nagyon kevés volt ahhoz, hogy még kozmetikázzon valamit az eredményen.

Természetesen senki sem várta, hogy ebből a meccsből többet hozzon ki a VSK. Ezt tudták az aradi nézők is, hogy a mai szatmári csapat már árnyéka sem annak, ami volt két évvel ezelőtt. Az előző idényekben telt házasak voltak az ICIM – VSK meccsek, tegnap viszont kevesebb mint ötven néző foglalt helyet a csarnok lelátóján.

Nemzeti Liga, alapszakasz, 7. forduló

Aradi ICIM – Szatmárnémeti VSK 89–62 (33:18, 23:6, 16:24, 17:14).

ICIM (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Mercea (2, 0, 3), Simmons (16, 3, 6), Fussel (18, 5, 0), Plouffe (12, 12, 0), Brosovszky–Boriga (8, 1, 6), Broomfield (12, 6, 0), Engelman (9, 3, 3), Crăciun (5, 8, 2), Milovanovics (7, 5, 0).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Adams (20, 8, 4), Orosz-Oláh (10, 4, 4), Voica (3, 2, 0), Szmutku, Ferenczi (2, 1, 1), Manta (0, 2, 0), Radovics (3, 2, 0), Tarţa-Laza (10, 1, 3), Ross (14, 6, 2).