×
2024. 04 19.

Fájdalmas és kínos vereség

2015.11.25 - 19:04

Eddigi legsúlyosabb hazai vereségét szenvedte el a Liga 2-ben az Olimpia. A Chindia 4–1-re győzött Szatmáron, és ezzel együtt a csapat visszaesett a 8. helyre. Heilt és Chivarit kiállították.

Szerda délután megszakadt a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapatának a három mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata, azonban ennél is fájdalmasabb, ahogy az ellenfél, a Chindia Târgoviște elbánt Csik Tibor edző legénységével. Igaz, az eredmény alakulásában benne volt a resicabányai Dorian Micloşină keze is, aki a 29. percben a büntetőterületen belül látott egy szabálytalanságot, holott Takács a 16-os vonalon kívül szabálytalankodott Cherchezzel szemben. A megítélt 11-est Voinea értékesítette (0–1). Öt perccel később viszont „finomkodott” a játékvezető, amikor az egyik târgoviștei szándékosan lekönyökölte Ciult, a sportszerűtlen megmozdulást csak sárga lappal büntette a sípmester. A 41. percben viszont elaludt a szatmári védelem egy beadott labdánál, amelyre Popa érkezett és csúszva küldte a lasztit a kapuba (0–2). Fordulás után Boștină hozta vissza a szatmári reményeket, miután Sălăgeanu szabadrúgásából közelről fejelhette be a labdát Meila kapujába (1–2). Ezután „átköltözött” az Olimpia az ellenfél térfelére, Boștină távoli lövését a léc alól szedte ki Chindia kapusa, de Heil betett a csapatának: a 75. percben a második sárga után piros lapot kapott. Hat perccel később a frissen beállt Nisipeanu első labdaérintése gólt hozott a Chindiának (1–3). Szétesett a szatmári játék és a szünetben beállt Chivari is levesztette a fejét: két perc alatt két sárga lapot gyűjtött be, így a 87. percben őt is kiállította Micloşină. Ráadásként a hosszabbítás első percében Popa még egyszer betalált Băican kapujába (1–4), így az eddigi legnagyobb hazai vereségét jegyezte az Olimpia.

„El kell ismerni, hogy a Târgovișténak jobb csapata van. De most nincs helye a sopánkodásnak. Kielemezzük a hibáinkat és a többi meccsen jobban kell játsszunk, hogy pontokat hozzunk” — nyilatkozta Csik Tibi, aki szombaton Aradra utazik a csapattal az UTA elleni bajnokira.

Liga 2, 2-es Csoport, 16. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Chindia Târgoviște 1–4 (0–2).

Gólszerzők: Boștină (68. perc), illetve Voinea (30. – 11-esből), Popa (41., 90+1.), Nisipeanu (81.).

Olimpia: Băican – Ciul, Mureșan, Heil, Iuhas, Sălăgeanu, Villand (Faur, 54. perc), Lukács (Chivari, 46.), Takács (Selagea, 61.), Muntean, Boștină. Vezetőedző: Csik Tibor.

Chindia: Meila – Martac, Vătavu, Dinu, Pătru, Anton, Voinea (Mihai L., 71. perc), Stoica, Neniță (Nisipeanu, 80.), Cherchez (Ispas, 65.), Popa. Vezetőedző: Nicolae Croitoru.

Kiállítva: Heil (75. perc), Chivari (87.) – mindkettő Olimpia.