enyhe intenzitású zápor
1USD = 4.59 RON

Fájó vereség Aradon

2013.02.18 - 20:58

A VSK kikapott Aradon a kosárlabda Nemzeti Liga 23. fordulójának rangadóján, ezzel legtöbb a 3. helyért harcolhat az alapszakasz végéig.

A második félidőben szétesett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a játéka Aradon, ezzel a házigazda ICIM könnyedén nyerte a Nemzeti Liga 23. fordulójának hétfői találkozóját.

Már az első félidőben is hullámzó teljesítményt nyújtott mindkét csapat, de a negyedek hajrái rendszerint a szatmáriaké voltak. Az első tíz percben a házigazdák már héttel is vezettek (15–8, 6. perc), de a hátrányból a csereként beállt Shanika „Nip” Freeman egymaga faragott kettőt az első pihenőig (20–15). A következő negyed remekül kezdődött az aradiaknak, ugyanis Szuzana Milovanovics két és fél perc alatt zsinórban háromszor is betalált távolról, majd Brosovszky Mónika triplájával a 13. percben már tizenkét pont hosszal vezetett az ICIM (34–22). Dan Fleşeriu edző taktikát változtatott és a szoros védelemmel már több labdát szereztek a lányok, a gyors letámadások révén pedig a szünetig már csak három pont volt a VSK hátránya (38–35).

A szünet viszont elvágta a szatmáriak lendületét, és hiába szereztek több labdát a támadójátékban (13 lepattanó az aradi térfélen), a pontatlan dobások (44,7 százalékos dobópontosság) és az eladott labdák száma (14) döntőnek bizonyultak az eredmény alakulásában. A harmadik negyedben még csak tizennéggyel vezetett az ICIM (63–49), de a folytatásban teljesen összeesett a szatmári játék, így a házigazdák félgőzzel is növelték előnyüket. A 33. percben tizenhétre (69–52), a 38. percig pedig már huszonegyre nőtt a különbség (79–58). Orosz Andreea duplája és triplája a végén még törölt egy kicsit a szégyenből, viszont a nagyarányú vereség mégis bekerül majd a két együttes közötti párharc „történelemkönyvébe”.

Ezzel gyakorlatilag a VSK elvesztette az esélyét annak, hogy feljebb kapaszkodjon a táblázatban, de az alapszakasz végéig még harcolnia kell, hogy a harmadik pozíciót megőrizze.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 23. forduló

Aradi ICIM – Szatmárnémeti VSK 82–63 (20:15, 18:20, 25:14, 19:14)

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Ardeleanu (0, 0, 1), Drye (15, 3, 3), Orosz (8, 5, 0), Szlimák (2, 6, 1), Ivan (2, 0, 0), Kovacsevics (2, 0, 0), Giurgiu, Whittington (5, 10, 0), Părău (12, 3, 3), Freeman (17, 3, 0).

Fotó: Dan Bale