Fájó vereség Gyulafehérváron
Utoljára módositva: 2017-12-24 14:16:08

Visszacsúszott a Nemzeti Liga táblázatának a harmadik helyére a Szatmárnémeti Városi Sportklub női kosárlabdacsapata, miután szombaton, az alapszakasz 11. fordulójának a találkozóján a házigazda Gyulafehérvári CS Universitatea négy ponttal verte Marius Dobă edző alakulatát.

A szatmáriak a megszokott ötössel, Porchia Green, Marina Sfîrlea, Marina Solopova, Andra Mandache, Taneisha Harrison felállásban kezdtek, és 160 másodperccnyi idő után hét pont előnyt gyűjtöttek be (6–13). Jól ment a VSK játéka és úgy tűnt, hogy sikerül behúzni a karácsony előtti bajnokit. A 7. percben tizenkét pont volt a két csapat között (9–21). Viszont itt kiengedtek a lányok, és talán ez egy döntő pillanat volt, hiszen a gyulafehérváriak innen felálltak, a 12. percben pedig 26–22-re vezettek. Cristiana Cutaș, Fodor Márta és Ashley Morrissette tripla-sorozatára nem nagyon tudott válaszolni a VSK, az ellenfél palánkja előtti tanácstalanságot pedig jól mutatta, hogy a támadást sem sikerült kosárra dobással zárni 24 másodperc alatt. A szünet előtti percekben Green pontjai hozták vissza játékba a VSK-t, majd Alexandra Uiuiu triplájával egy perccel a második negyed vége előtt a vezetést is visszavette a szatmári csapat (38–39).

40–41-es állásról kezdődött a második félidő. Az előző tizenöt perc játékát látva, a várakozásoknak megfelelően, kiegyenlített maradt a meccs. A 24. percben hattal vezetett a Gyulafehérvár (51–45), de egy perccel később már csak kettő volt a VSK-hátrány (51–49). A következő percekben viszont ismét a hazaiak villantottak, majd Jessica January pontjaival először volt tizenkettő a CSU előnye (61–49). A szépítés nem maradt el, az utolsó tíz percet ugyanis mínusz háromról kezdte a VSK (64–61). Sőt, Andreea Lazăr és Mandache találataival a 31. percben 64–65-ös állást mutatott az eredményjelző. A helyi közönség nyomása ellenére sem rezgett meg Solopova keze, így hét perccel a játék vége előtt négy pont volt a VSK előnye (67–71). Manuel Rodriguez, a CSU edzőjének az időkérése viszont elvágta a szatmári lendületet. Morrissette két triplájára Lazăr csak eggyel válaszolt, majd Fodor duplájával visszavette a vezetést a hazai alakulat (77–76). Feszült hangulatú két perc alatt rengeteget hibázott mindkét csapat, végül Morrissette hatodik távoli találata négy pontot tett a két csapat közé (82–78). Solopova próbálkozott egy hasonló válasszal, de csak később, szabaddobásból sikerült betalálnia, amire jött January harmadik hárompontosa, ami másfél perccel a vége előtt el is döntötte a találkozót (85–80). A végén Uiuiu és Green is próbálkoztak távolról, de ez szombaton nem ment a VSK-nak. Az ellenfélnek viszont 25-ből 13 tripla betalált, amely döntő volt ezen az összacsapáson.

Sovány vigasz, hogy a találkozó legjobbja Harrison volt, aki 78 százalékos pontossággal, összesen 23 pontot dobott, 11 lepattanót gyűjtött be, és 28 pontos hatékonysági mutatóval zárt.

A kiírás szerint 28-án hazai pályán játssza az év utolsó mérkőzését a VSK. Csütörtökön a Temesvári SCM lesz az ellenfél a Both Katalin Sportteremben.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 11. forduló

Gyulafehérvári CS Universitatea – Szatmárnémeti Városi Sportklub 85–81 (17:22, 23:19, 24:20, 21:20)

CSU (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Morrissette (28/1/3), Omerbasic (0/1/0), Ignat (3/0/0), Fodor (9/2/4), Fleșer (0/1/1), January (14/4/5), Crăciun (5/2/2), Fleming (8/3/1), Cutaș (5/1/0), Radovic (13/7/1). Edző: Manuel Rodriguez.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miller (2/2/1), Green (13/5/5), Sfîrlea (2/0/0), Uiuiu (5/5/0), Solopova (13/7/5), Lazăr (11/4/2), Mandache (12/3/2), Harrison (23/11/2). Vezetőedző: Marius Dobă.