×
2024. 04 25.

Fájó vereség Târgoviştén

2013.11.14 - 17:16

Meglepte Dan Fleşeriu új csapatát a Szatmárnémeti VSK, de az első tíz perc után átvette az irányítást a Tâgovişte és harmincöttel nyert.

Jól kezdett a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a CSM Tâgovişte vendégeként, és az első tíz perc után még öt pontos előnye volt az eredményjelző táblán (13–18). A szatmári lányok először játszottak egykori edzőjük, Dan Fleşeriu ellen, aki vélhetően meglepődött Éles Péter tanítványainak erőteljes kezdésén. A 8. percig még kiegyenlített volt a játék, majd Tarţa–Laza Enikő duplája és Cristian Cutaş triplája után 11–16-ra vezetett a VSK. A 12. percben ismét egyenlített a CSM (18–18), majd egy 11–0-s három perces sorozattal már tizennéggyel vezettek (37–23). Orosz Andreea és Kortni Jones adtak még „életjeleket” és felhozták a csapatot ötre (37–32), de Porchia Green távoli találatával nyolcpontos előnyt őrzött meg a második félidőre a házigazda együttes (40–32). A folytatásban már összeesett a VSK játéka, a hazaiak pedig lendületbe jöttek: a 26. percig huszonötre növelték az előnyüket (60–35), a 32. percben már harminc pont volt a szatmári hátrány (72–42). Harmincöt pont volt a legnagyobb különbség, ennyi maradt a végéig is (90–55), ma 18 órától pedig Galacon, az újonc Phoenix otthonában kell bizonyítsák a „piros–fehérek”, hogy csak véletlen volt a nagy arányú szerda esti vereség.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 7. forduló

CSM Târgovişte – Szatmárnémeti VSK 90–55 (13:18, 27:14, 28:10, 22:13).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Adi (2, 5, 0), Vasile, Orosz (14, 4, 0), Voica (0, 1, 0), Ivan (1, 1, 0), Nagy (0, 2, 0), Tarţa–Laza (2, 4, 4), Kortni (18, 4, 1), Wampler (12, 4, 1), Cutaş (6, 2, 4).