×
2024. 03 29.

Falcao nélkül is könnyedén nyert Kolumbia

2014.06.15 - 13:25

A labdarúgó-világbajnokság C jelű csoportjának első találkozóján a Radamel Falcaót nélkülöző kolumbiai válogatott Görögországgal csapott össze, és fölényes, 3–0-s győzelmet aratott.

Kiegyenlítődtek az esélyek a Kolumbia–Görögország mérkőzés előtt, legalábbis topcsatár és karmester frontján, elvégre a „kávésoktól” Falcao mellett az eltiltott Fredy Guarín hiányzott, a helléneknél pedig a kispadra ült csak le Kosztasz Mitroglu és Jorgosz Karagunisz. Az utóbbi két játékos hamar a tenyerébe ejthette a fejét, lévén a 6. percben Pablo Armero lövésébe Kosztasz Manolasz csak éppen annyira ért bele, hogy becsapja saját kapusát: 1–0!

A meglehetősen egyedi kolumbiai gólöröm (kacsatánc egy 80-as évekbeli óvodai farsangról) sem sokkolta a görögöket, Panajotisz Kone a következő támadásból kis híján egyenlített. Ez a nagy helyzet azonban kifejezetten rosszat tett a mérkőzésnek, ugyanis ijedtükben visszaálltak a dél-amerikaiak, és ugyan az ellenfél mindegyik támadását blokkolták, de sajátjaikra nem maradt erejük. Egy-két kósza lehetőség még adódott a szünetig James Rodríguezék előtt, majd Kone tekerését David Ospina kitolta a bal felső elől – kolumbiai vezetéssel vonultak tehát pihenőre a felek. Élénkebb tempóban, de igazi helyzetek nélkül folytatódott a mérkőzés, majd az 58. percben egy szöglet után a kolumbiaiak rosszfiúja, Teófilo Gutiérrez volt nagyon jó helyen, és máris 2–0-ra vezetett csapata! Akárcsak az első gól után, most is „támadásfordultával” betalálhattak volna a görögök, ám a veterán Gekasz négy méterről a lécre fejelt. Kapitánya gyorsan beküldte helyére Mitroglut, akinek lövését a vb-ken 38 évesen debütált Mario Yepes kézzel hárította a tizenhatoson belül, de nem vette ezt észre a játékvezető.

Nem kapott új szelet a végére sem a „Kalózhajó”, sőt, Juan Guillermo Cuadrado második asszisztja után James Rodríguez egy pontos lövéssel végképp elsüllyesztette: 3–0!

Még soha nem arattak világbajnokságon ilyen nagy gólkülönbségű győzelmet a kolumbiaiak, a görögök pedig immáron hagyományosan pocsék vb-rajtot vettek.

A csoport másik mérkőzésén Elefántcsontpart 0–1-es állásról fordítva 2–1 arányban legyőzte Japánt.