9 °C
szórványos felhőzet

Faur Florin Balkán-bajnok

2012.07.09 - 12:58

Idei harmadik bajnoki érmét szerezte meg a Szatmárnémeti Unio Sportklub cselgáncsozója, Florin Faur.

A Szatmárnémeti Unio SK cselgáncsozója, Faur Florin megnyerte Bulgáriában a 15 éven aluliak Balkán-bajnokságát, ezzel idei második aranyérmét „zsebelte” be, ugyanis a +66 kilogrammos súlycsoportban a korosztályos hazai bajnokságot is megnyerte. A Terely Mihály, Ramona Igna, Czerlau Doina edzőhármas tanítványa előbb a montenegrói Danilo Todorovicsot verte waza arival, majd a bolgár Hristo Hristovot győzte le yukoval. A döntőbe jutásért egy „nagylegény” jött ellenfélként, de a 130 kilogrammos görög Dimitrios Tsoumitas sem tudott megálljt parancsolni a román bajnoknak, akit ipponnal vert, végül a fináléban a bosnyák Stefan Micsics ellen leszorítással nyert. A 14 éves szatmári cselgáncsozónak egyébként ez az idei harmadik érme, a két bajnoki cím mellett ugyanis a kadeteknél (17 éven aluliak) szerzett bronzérmet.

Nem sikerült viszont az éremszerzés a sliveni Balkán-bajnokságon Czerlau Mercédesznek. Az 52 kilogrammosok megmérettetésén a görög Eleni Garifallidit, majd a bolgár Izabel Hristovát is verte, majd az elődöntőben a montenegrói Jovana Pekovics bizonyult jobbnak. A bronzmeccsen a szerb Aleksandra Jacsimovics is legyőzte a szatmári cselgáncsozót, aki így meg kellett elégedjen az 5. helyezéssel.

Ezüstérem

Veterán nemzetközi tornán küzdött az elmúlt napokban a Szatmárnémeti Unio SK cselgáncsozója, Pelcz Attila. A horvátországi Splitben rendezett megmérettetésen a 40-45 évesek nyílt versenyén ezüstérmet szerzett a szatmári sportoló.

Sikeres érettségi

Pándi Karola, a Szatmárnémeti Unio SK ifiválogatott cselgáncsozója Bákóban, az olimpiai válogatottak sportolóival érettségizett együtt, ahol az országos átlagnak megfelelő volt az sikerességi arány. De a szatmári sportoló 7,50-es átlaggal vizsgázott, így az elmúlt napokban megkezdhette az egyetemi beiratkozását. Kolozsváron a testnevelési egyetem kinetoterápia szakán fog továbbtanulni sikeres felvételi esetén, és ugyanott, a Kolozsvári VSK sportolója lesz a következő években. Így valószínűleg ezen a hétvégén fog utoljára az Unio SK színeiben tatamira lépni, a Terely Mihály, Ramona Igna, Czerlau Doina edzőhármas tanítványa ugyanis – ha az egyetemi teendői mellett ideje engedni – a 20 éven aluliak Európa Kupa-viadalán fog küzdeni. Mellette Cristian Şereş küzd majd a magyarországi tornán, ahol két évvel ezelőtt a szatmárnémeti Sámel Lóránd aranyérmet szerzett.