borús égbolt
1USD = 4.66 RON

Fehérgyarmaton fociztak a nagykárolyi „agrósok”

2014.12.04 - 10:01

A negyedik helyen zárt a nagykárolyi Simion Bărnuţiu Szakközépiskola csapata a Fehérgyarmaton rendezett 22. Móricz Kupa nemzetközi középiskolás teremlabdarúgó–tornán.

Gindele Tibor testnevelőtanár legénysége a hét elején rendezett megmérettetést jól kezdte, ugyanis 1–0-ra verte a házigazda Móricz Zsigmond Szakközépiskola legénységét, majd a fehérgyarmati Petőfi Sándor Közgazdasági Szakközépiskolától elszenvedett 2–1-es vereség után 3–1-re győzték le a mátészalkai Mezőgépész Szakközépiskola alakulatát. Ezzel a csoport második helyén zártak, így a bronzmérkőzés következett a nagykárolyi „agrósoknak”, amelyen viszont a vásárosnaményi Lónyai Menyhért Szakképző bizonyult jobbnak, 2–1-re győztek a magyarországiak.

A tornát egyébként a nyírbátori Bethlen Gábor Középiskola nyerte, miután 3–1-re verte a fehérgyarmati Petőfi–iskolát. További helyezések: 5. fehérgyarmati Deák Ferenc Gimnázium, 6. Móricz Zsigmond, 7. Mezőgépész, 8.Beregszász Szakközépiskola és Kollégium.

„Ezeknek a tornáknak a célja, hogy egészséges életvitelre és sportszerűségre neveljük a gyerekeket. Ugyanakkor a résztvevő csapatok között barátságok épülnek ki. Ennek eredménye az, hogy mi is részt vettünk a fehérgyarmati tornán, miután a magyarországi házigazda is eljött az általunk rendezett 25 Octombrie Kupára. Ugyanakkor a Gábor Középiskola is meghívott az általuk rendezett megmérettetésre, amelyet áprilisban rendeznek Nyírbátorban” – mondta lapunknak Gindele Tibor.