×
2024. 04 25.

Feléledt az Oli, itt a három pont

2014.10.15 - 18:59

Szakadó esőben rendezték meg szerda délután a Szatmárnémeti FC Olimpia – Nagyváradi FC Bihor másodosztályos alsóházi rangadót, amelyet a hazai csapat nyert meg 2–1 arányban.

Úgy tűnik, valóban feléledt a Szatmárnémeti FC Olimpia labdarúgócsapata, hiszen a javulófélben levő játékkal sikerült nyerni szerdán a másodosztályos 2-es Csoport alsóházi rangadóján, a Nagyváradi FC Bihor ellen. A szakadó esőben rendezett szatmárnémeti találkozón enyhe mezőnyfölényben játszott Cosmin Bodea vezetőedző legénysége, azonban a védekezésre és ellentámadásokra felálló nagyváradiak nem engedték Cristian Bordea kapujához közeledni a hazaiakat. Az első tíz percben kétszer is leshelyzetben találta az előreadott passz az Olimpia valamely játékosát, míg túloldalt Florin Pop kétszer is veszélyeztetett. A 29. percig kellett várni az első hazai veszélyes helyzetig, amikor Massimiliano Laso próbálkozott egy távoli lövéssel, amit védeni tudott Bordea. A 35. percben viszont tehetetlen volt a vendégek hálóőre, amikor Bic bal oldali szögletrúgására Florin Mureşan érkezett zavartalanul és fejelt a kapuba (1–0).

Fordulás után határozottabban játszott az ellenfél is, viszont ezúttal már nem veszélyeztettek a szatmári kapu előtt. Ellenben az argentin Laso ismét megdolgoztatta Bordeát, majd a 64. percben Ovidiu Bic kettőre növelte az Olimpia előnyét: az FC Bihortól szerződtetett középpályás ezúttal jobb oldalon harcolt egy labdáért az oldalvonal mellett, majd keresztbe passzolt az egyedül érkező Alex Boştină elé, a csatár viszont telibe találta a vetődő hálóőrt. A kipattanó labdára Bic érkezett, aki laza mozdulattal, lábfejjel emelt keresztül Bordeán (2–0). A folytatásban is a hazaiak játszottak fölényben és a 78. percben lezárhatták volna a meccset, de Gavrilescu – egy 40 méteres jobb oldali sprint után – kiszorított helyzetből a háló külső részébe rúgta a labdát. Az utolsó tíz percben az eső is elállt és a vendégek átvették az irányítást. A lendületet a csereként beállt Răzvan Lupu gólja adta meg: a csere Lukács Raymond rázta le ellenfelét jobb oldalon, majd a 16-oson belül keresztbe passzolt az érkező társának, aki üres kapu előtt már nem hibázott (2–1). A hosszabbítás perceiben nyomás alá került a szatmári védelem, de az eredmény már nem változott.

„Ez történik, amikor ajándékgólokat adunk az ellenfélnek. Bosszantó hibákból születtek a szatmári gólok – mondta elkeseredve a találkozó után Alexandru Pelici, az FC Bihor vezetőedzője, aki úgy véli, hogy ezen a meccsen nyerhettek volna, de ugyanúgy, nagyobb különbséggel is kikaphattak volna. – Ennyire vagyunk képesek. Vállalom a felelősséget, de elvárom, hogy mások is, aki felelnek a csapatért, tegyék meg ugyanezt” – tette hozzá.

Cosmin Bodea természetesen oldott hangulatban beszélt a meccsről. „Nagyon örülök ennek a három pontnak, hiszen a játékosaim megdolgoztak ezért. Nehéz, mély pályán játszottunk, de mindezek ellenére jól álltak a fiúk a pályán. Az első félidő teljesítménye nagyon jó volt, a másodikban pedig Bic gólja után is jól játszottunk. Jó úton haladunk, de még sokat kell dolgozni” – nyilatkozta Bodea.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET IS!

Liga 2, 2-es Csoport, 8. forduló

Szatmárnémeti FC Olimpia – Nagyváradi FC Bihor 2–1 (1–0).

Gólszerzők: Fl. Mureşan (35. perc), Bic (64.), illetve Lupu (80.).

FC Olimpia: Anca–Trip – Burlacu, Fl. Mureşan, Heil, Iuhas, Micaş, Gavrilescu, Bic, Rus (Onicaş 80. perc), Laso (Villand 73.), Boştină (Feier 65.).

FC Bihor: Bordea – Paşcarium, Letan, Lazăr, Lőrincz, Toca (Lukács R. 66.), Has, Stancu (Lupu 73.), Fl. Pop, Cigan, Dobrescu (Sorian 53.).