×
2024. 04 25.

Felfüggesztették az apai focipályát

2018.09.26 - 16:47

Az apai szurkolók második „próbálkozásra” beszaladtak a pályára a meggyesiek elleni helyi rangadón, és megütötték a Dacia csapatkapitányát. Az AJF jövő héten dönthet a büntetésről.

Súlyos büntetés várhat az Apai Victoria labdarúgó-egyesületre, miután a helyi szurkolók többször is megzavarták sportszerűtlen viselkedésükkel az elmúlt hétvégén az Aranyosmeggyesi Dacia elleni hazai bajnoki mérkőzést.

A Liga 4 A-csoport helyi rangadójának a második félidejében mérgesedett el a helyzet. A 68. percben a hazaiak egyik játékosa a vendégegyüttes kapusával akaszkodott össze, de az egymás szidalmazásának Sergiu Neichi játékvezető hamar véget vetett. Azonban néhány „túlfűtött” hazai drukker átugrott a kerítésen és a pálya széléről kiabált be a bírók, illetve az ellenfél játékosainak személyét sértő módon. Ebben az esetben sikerült rendet teremteni, a drukkerek vissza kerültek a helyükre, így a játék is folytatódhatott. Két perccel a rendes játékidő vége előtt viszont elszabadultak az indulatok. A hazaiaktól Claudiu Andor, míg a vendégektől Sorin Varga ütötték meg egymást. A spori mindkét játékost kiállította, azonban a befutott a pályára néhány apai szurkoló, és megütötték Vargát.

A 4. forduló mérkőzését végig játszották, 1–1 lett a végeredmény – ez volt mindkét csapatnak idénybeli első iksze –, viszont a bírók külön jelentést írtak az esetről, amit eljuttattak a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesülethez. Az AJF fegyelmi bizottságának kedd délutáni ülésén napirendre került az ügy, azonban csak a két kiállított játékos ügyében született döntés: Andor és Varga két fordulóra el lett tiltva, továbbá egyenként 65 lej bírságot kell fizetniük. Az ügy tárgyalása viszont folytatódik jövő kedden, a fegyelmi bizottság következő ülésén. Ekkor a „komisszió” elé várják mindkét csapat képviselőit és a bírókat, hogy magyarázatot adjanak a történtekre. Ugyanakkor az Apai Victoria vezetőségének sürgősen új helyszín után kell néznie, ugyanis nem rendezheti meg Apában a vasárnapra tervezett Szatmárudvari Someșul elleni bajnokit. Mindaddig ugyanis felfüggesztették az apai pálya működési engedélyét, ameddig a fegyelmi bizottság végső döntést hoz az ügyben. A szervezési hiányosságok miatt nem kizárt, hogy a felfüggesztés meg lesz hosszabbítva.

A fegyelmi bizottság további döntései, 1 fordulóra szóló versenyigazolvány felfüggesztés és 20 lej pénzbírság: Szepler Bertold (Kálmándi Schwaben), Raita Benjamin (Erdődi Cetate II), Gyárfás Mihály (Kismajtényi Crasna).