×
2024. 04 24.

Félgőzzel húzták be a két pontot

2020.01.11 - 21:01

Jól teljesített a védelemben a Szatmárnémeti VSK újonca, Lauren Ervin, de kolozsváriak elleni bajnoki legjobbja Bernice Mosby volt, aki most is dupla-dupla teljesítményt nyújtott.

A Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC elleni kupameccsre készült a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata szombaton, amikor a Kolozsvári Universitateával mérkőzött a bajnoki középszakasz első fordulójában. A főpróba jól sikerült, hiszen Mauro Procaccini edző alakulata végig irányítása alatt tartotta a meccset, és végül huszonhét pontos győzelmet aratott.

Mindez viszont kicsit a látvány kárára ment. Rengeteg hibával játszott mindkét csapat, néha úgy tűnt, hogy a lányok túltaktikázták a mérkőzést. A VSK mezében az újonc Lauren Ervin a kezdő ötösbe kapott helyet és pontjai nyitották a szombati találkozót. Betalált Bernice Mosby, Maja Miljkovic és Alina Podar is, 11–0-t mutatott az eredményjelző, viszont ekkor már az 5. percben voltunk. Ráadásul a következő öt percben a két csapat összesen hozott össze tíz pontot, megosztva, így 15–6-os állásról kezdődött a második negyed.

Procaccini meglépte, hogy idegenlégiósok nélkül játszott a VSK a 15. percig, és a kolozsváriak így sem tudtak a szatmáriak fölé kerekedni. 8:6-os részeredmény után (23–12) áll be ismét Ervin, majd jött Mosby és Miljkovic is, és a VSK három perc alatt tizenhatot tett a két csapat közé (30–14).

A szünet sem hozott sok változást a játék képében. A 24 percben még csak 4:4 volt a részeredmény (36-22). A szatmáriak voltak, akik rákapcsoltak, és a következő négy percben hússzal vezetett a VSK (46–26), de a negyed végén ezúttal sem tudták túllépni a húsz pontot. Az első negyedben 15, a másodikban és a harmadikban egyaránt 17 dobott ponttal zárt Procaccini együttese. Igaz, az ellenfél egyszer sem tudta „überelni” a szatmáriak „teljesítményét”, így plusz tizenhétről kezdte a VSK az utolsó negyedet (49–32).

Csak az utolsó három percben pörgött fel kicsit a szatmári alakulat, amikor Oláh Andrea és a Miljkovic három gyors támadásból először hagyta az Universitateát mínusz huszonkettőn (62–40). Iannis Koukos edző időt kért, de a folytatásban Oláh Andi és Podar is dobott egy-egy triplát, így a 39. percben huszonnyolc pontra nőtt a VSK-fór (68-40). Ebből a hátrányból az egyetemisták egy pontot lefaragtak, így 70–43-as állásnál szólt meg a meccs végét jelző sípszó.

A két együttes ebben az idényben a harmadik meccset játszotta egymás ellen, és ez volt a legegyértelműbb VSK-győzelem. 14, 23, most pedig 27 ponttal verte az Universitateát.

Szerdán Sepsiszentgyörgyön következhet a Sepsi elleni kupavisszavágó. A sorozat negyeddöntőjének első, szatmári meccsén a címvédő háromszékiek négy ponttal nyertek (67–71).

Nemzeti Liga, középszakasz, 1. forduló

Szatmárnémeti VSK – Kolozsvári Universitatea 70–43 (15:6, 17:12, 17:14, 21:11).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Bernice Mosby (18/12/2), Oláh Andrea (10/4/1), Maja Miljkovic (11/3/7), Alina Podar (9/5/1), Lauren Ervin (4/13/0) – Carla Popescu (3/0/0), Flavia Ferenczi (4/1/1), Adina Stoiedin (2/2/0), Andreea Huțanu (9/3/1). Vezetőedző: Mauro Procaccini.

Universitatea (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Kilin Tünde (2/2/2), Bianca Fota (11/5/1), Andreea Fleșer (3/2/1), Mariah King (8/7/1), Alexandra Uiuiu (12/4/0) – Denisa Fota (4/0/1), Teodora Neagu (3/3/1), Bianca Stoica (0/1/1), Bölöni Noémi (0/1/0). Vezetőedző: Iannis Koukos.

Brassói CSTBv Olimpia – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 63-99

Aradi FCC Baschet – CS Municipal Târgoviște 63–56