2024. 04 20.
3 °C

Félgőzzel is nyert a Steaua

2014.10.24 - 07:19

Nem erőltette a játékot a Steaua a Rio Ave elleni hazai mérkőzésen, így is begyűjtött újabb három pontot az Európa Liga csoportkörében.

A sérült Chipciut és Varelát nélkülöző bukaresti alakulat „takaréklángon” játszott, így a portugálok próbáltak nyomást gyakorolni Arlauszkisz kapujára. Azonban Raul Rusescu villanásai elégnek bizonyultak a végső sikerhez: az első két fordulóhoz hasonlóan ezúttal is eredményes volt a csatár, sőt kétszer is bevette a Rio Ave kapuját, ezzel a szünetben 2–0-ra vezetett a bukaresti csapat. A második félidő elején a portugál gárda megszerezte első gólját a csoportkörben, ennél több örülni valója azonban nem volt, harmadszor is vereséget szenvedett. Sőt, a mérkőzés utolsó másodpercen Popa visszaállíthatta volna a kétgólos különbséget, azonban közeli lövése után a labda a jobb kapufáról a bal kapufára pattant, de nem haladt át a gólvonalon.

Nem sikerült Protasov bemutatkozása

Először ült az Astra kispadján Európa Liga mérkőzésen Oleg Protasov, a menesztett Daniel Isăilă helyére érkezett ukrán szakvezető, azonban a csapat ismét kikapott, így a giurgiui együttesnek már csak matematikai esélye van arra, hogy a továbbjutást érő első két hely valamelyikén zárja a csoportkört. A csapat nem játszott rosszul, viszont hatalmas gólhelyzeteket hagyott ki csütörtökön a Celtic otthonában. A skótok a hajrában kétszer is betaláltak, igaz, az első gólt eredményező szabadrúgás előtt nem szabálytalankodott az Astra játékosa. A 81. percben szépített Enache, de ez kevés volt, és a játék képét tekintve érdemtelenül vesztett pontot a román csapat.

Európa Liga, 3. forduló

J–csoport

Aalborg – Dinamo Kijev 3–0 (Enevoldsen 11. perc, Thomsen 39., 90.)

Steaua – Rio Ave 2–1 (Rusescu 17. perc, 45., illetve Del Valle 48.).

D–csoport

Celtic Glasgow – Astra Giurgiu 2–1 (S. Scepovic 73. perc, Johansen 79., illetve Enache 81.)

FC Salzburg – Dinamo Zagreb 4–2 (Alan 14. perc, 45.,52., André Ramalho 49., illetve Ademi 81., Henríquez 89.).

0

Szurkolói rendbontások miatt félbeszakadt az első félidő hajrájában csütörtök este a labdarúgó Európa Liga I–csoportjának a mérkőzése, a Slovan Bratislava – Sparta Praha találkozó. A két csapat drukkerei átszakították a kerítést, és egymásnak estek, amelynek következtében a játékvezető az öltözőbe küldte a csapatokat. A negyvenöt perces kényszer-, és a tizenöt perces kötelező szünet után a csehek felőrölték vendéglátójukat.

A–csoport

Villarreal – FC Zürich 4–1, Borussia Mönchengladbach – Apollon Limassol 5–0. A csoport állása: 1. Villarreal 7 pont, 2. Mönchengladbach 5, 3. Apollon 3,4. Zürich 1.

B–csoport

Torino FC – HJK Helsinki 2–0, Club Brugge – Köbenhavn 1–1. A csoport állása: 1. Torino 7 pont, 2. Brugge 5 , 3. Köbenhavn 4, 4. Helsinki 0.

C–csoport

Tottenham Hotspur – Astaras Tripolis 5–1, Partizan Beograd – Besiktas 0–4. A csoport állása: 1. Besiktas 5 pont, 2. Tottenham 5, 3. Asteras Tripolis 4, 4. Partizan 1.

E–csoport

Estoril Praia – Dinamo Moszkva 1–2, PSV Eindhoven – Panathinaikos 1–1. A csoport állása: 1. Moszkva 9 pont, 2. PSV 4, 3. Estoril 3, 4. Panathinaikos 1.

F–csoport

Dnyipro – Karabag 0–1, Internazionale – Saint–Étienne 0–0. A csoport állása: 1. Inter 7 pont, 4. Karabag 4, 3. St.–Étienne 3, 4. Dnyipro 1.

G–csoport

Rijeka – Feyenoord 3–1, Standard Liege – Sevilla 0–0. A csoport állása: 1. Sevilla 5 pont, 2. Standard 4, 3. Rijeka 4, 4. Feyenoord 3.

H–csoport

FK Krasznodar – Wolfsburg 2–4, Lille – Everton 0–0. A csoport állása: 1. Everton 5 pont, 2. Wolfsburg 4, 3. Lille 3, 4. Krasznodar 2.

I–csoport

Slovan Bratislava – Sparta Praha 0–3, Young Boys – Napoli 2–0. A csoport állása: 1. Sparta 6 pont, 2. Young Boys 6, 3. Napoli 6, 4. Slovan 0.

K–csoport

Dinamo Minszk – Guingamp 0–0, PAOK – Fiorentina 0–1. A csoport állása: 1. Fiorentina 9 pont, 2. Guingamp 4, 3. PAOK 3, 4. Minszk 1.

L–csoport

Metaliszt Harkiv – Legia Warszawa 0–1, Trabzonspor – Lokeren 2–0. A csoport állása: 1. Legia 9 pont, 2. Trabzonspor 6, 3. Lokeren 3, 4. Harkiv 0.